Facebook Google+ Twitter

Chaos po zamknięciu dworca PKS Warszawa Stadion. Kto jest winny?

Dworzec PKS Warszawa Stadion oficjalnie zniknął z mapy Warszawy w czwartek, 1 września. Dla pasażerów oznacza to szukanie po całym mieście przystanków autobusów, które zazwyczaj odjeżdżały z dworca Stadion. Czyja to wina?

 / Fot. Lukas 3z, lic. CC 3.0 / wikipedia.orgJak podaje portal gazeta.pl Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił wreszcie przetarg na budowę pętli autobusowej przy Dworcu Wschodnim. Pętla powstanie w rejonach ulic Lubelskiej, Skaryszewskiej i Bliskiej. Jednak doprowadzenie tego przedsięwzięcia do końca potrwa ponad rok. Jak w tym czasie mają sobie radzić pasażerowie?

Okazuje się, że przewoźnicy nie dbają o to. Przy zlikwidowanym przystanku jedynie kilku z nich wywiesiło informację o tym, skąd teraz będą odjeżdżać autobusy. Na przykład PKS Łomża - na Kijowskiej przy Dworcu Wschodnim, a PKS Polonus - m.in. na Dworcu Zachodnim. Autobusy PKS zatrzymują się obecnie także przy rondzie Wiatraczna oraz rondzie Waszyngtona.

Portal gazeta.pl nie doradza podróżnym poszukiwania informacji na Dworcu Wschodnim, gdyż tam chaos jest największy. Pracownicy nie udzielają podróżnym żadnych informacji i wydają się być obojętni na całą tę sytuację.

Zobacz też: Zamknięto Dworzec Warszawa Stadion. Co z pasażerami?

Weź udział w akcji
Chcemy Taniego Paliwa - podpisz petycję do rządu


Czy chaosu i stresu podróżnych można było uniknąć? Tak. Cała sytuacja wyglądałaby inaczej, gdyby Zarząd Transportu Drogowego zdążył wybudować zapowiadany kilka lat temu terminal autobusowy, z którego odjeżdżałyby linie autobusów międzymiastowych.

Planów tych nie udało się jednak wprowadzić w życie, gdyż Zarząd Transportu miał duże problemy z pozyskaniem gruntów na tę inwestycję. Ostatecznie ogłoszono przetarg na pętlę w rejonie Lubelskiej, Skaryszewskiej i Bliskiej. Budowa ma się zakończyć we wrześniu przyszłego roku. Pętla będzie obsługiwać dziennie około 480 kursów komunikacji miejskiej, a także 600 autobusów PKS i prywatnych przewoźników.

Do Wiadomości24 możesz dodać
http://www.wiadomosci24.pl/uzytkownik/material/dodaj_artykul.htmlwłasny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

a.b.
  • a.b.
  • 24.10.2011 22:50

Żenujące jest to, że nie można znaleźć osoby odpowiedzialnej za ten absurd i szczyt niekompetencji - w zeszłym roku zamknięto starą halę dworca PKS Stadion i trzymano przez całą zimę ludzi na peronach. Przy czym w starej hali przez ten cały czas NIC się nie działo. Oczywiście nikt nie jest temu winien...Skandaliczna niekompetencja władz miasta - ludzi, którzy biorą za to nieudacznictwo ogromne pieniądze co miesiąc, opłacane z naszych podatków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.