Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30804 miejsce

Chaos w numeracji domów na warszawskim Ursynowie

Dlaczego bloki przy ulicach na warszawskim Ursynowie są tak chaotycznie oznakowane? Nawet najstarsi mieszkańcy nie potrafią powiedzieć gdzie znajduje się blok o konkretnym numerze.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:POL_Warsaw_Kabaty_(2).JPG- Od 20 lat mieszkam przy Małej Łąki 10 i nadal nie potrafię pomóc osobom pytającym mnie o drogę. Do 10 numery biegną w miarę logicznie, 11 to już tajemnica - mówi poproszona o pomoc w znalezieniu adresu mieszkanka Natolina. Ursynów to jeden wielki bałagan. Chyba nie ma drugiego miejsca, w którym między numerem pierwszym a drugim znajdziemy siódmy, a niektórych nie znajdziemy wcale. Jak w Totolotku.

Sam prawie całe życie mieszkam na Ursynowie, ale nie mam pojęcia wg jakich zasad planowano numerację. Mój blok ma numer 9, naprzeciwko znajduje się 14, po lewej 18. Nikt nie wie gdzie znajduje się numer pierwszy, ani nawet, z której strony ulica się zaczyna. Co gorsza nie działa tu również reguła dotycząca umieszczania po lewej numerów parzystych, po prawej nieparzystych. Z niewiadomych przyczyn np. Aleja Komisji Edukacji Narodowej (jedna z głównych ursynowskich arterii) jest skonstruowana odwrotnie. W przypadku mniejszych uliczek jest jeszcze gorzej - numeracja wygląda jakby urzędnicy losowali cyfry. Ursynów to betonowy labirynt.

Tak opisuje swoją ulicę na Ursynowie jeden z internautów na forum grono.net: "1 blok, 2a i 2d to zdaje się chińska knajpa, 3 blok, 4 blok, 5 blok, 6 i 6a pawilon i dorabianie kluczy, 7 blok, 8 MarcPol (sklep), 9 nowy blok, 10 NIE MA, 11 dom na rogu Indiry Ghandi, 12 adres wspólny dla kościołów - starego i nowego, 13 blok, 14, 15, 16 (...) nie ma w ogóle. Po czym, uwaga: 52/54(!) Żabka, dentysta itp. To dopiero są braki - ponad 40 numerów wcięło!"

Przygotowałem listę pytań, które zadawałem mieszkańcom mojej okolicy. Znalazły się tam m.in takie jak: "Ile numerów ma ulica, przy której mieszkasz?"; "Od której strony zaczyna się ulica?"; "Jak trafić pod numer x?". Zdarzyło się kilka imponujących przypadków, gdy pytana osoba była w stanie udzielić odpowiedzi. Kilka, bardzo sporadycznych, przypadków. Szukając konkretnego miejsca mieszkańcy już nie posługują się liczbami a nazwami charakterystycznych punktów: "przy Galerii Ursynów skręć w lewo, przy wypożyczalni wideo w prawo, przy NOKU (Natoliński Ośrodek Kultury) prosto" itd. Jednak ten system niestety nie jest zrozumiały dla ludzi spoza dzielnicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ot, typowe warszawskie planowanie przestrzeni ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

coś jak w Tokio ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.