Facebook Google+ Twitter

Charków - wystawa o Polakach na frontach II wojny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-22 08:06

Po raz pierwszy w Charkowie na Ukrainie zostanie otwarta wystawa opowiadająca o losach Polaków na frontach II wojny światowej.

Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało ekspozycję pokazującą historię Polskich Sił Zbrojnych w latach 1939-1945 i zaangażowanie Polaków w II wojnie światowej.

Data otwarcia wystawy związana jest z 75. rocznicą Wielkiego Głodu Na Ukrainie. W ocenie dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego w ten sposób zaznaczone zostanie, że Polscy pamiętają o tamtych tragicznych wydarzeniach.

Do przygotowania ekspozycji wykorzystano prezentacje multimedialne, wielkoformatowe zdjęcia oraz unikatowe eksponaty. Wystawa jest wzbogacona o wspomnienia żołnierzy, mapy, przemówienia radiowe Stefana Starzyńskiego. Są też symulacje najważniejszych walk kampanii wrześniowej, kroniki filmowe, filmy o Polskich Siłach Zbrojnych oraz jest replika radiostacji powstańczej Błyskawica.

Wystawa jest przygotowana w języku ukraińskim, narratorem filmów i prezentacji jest znany ukraiński aktor Bogdan Stupka. Wystawa zorganizowana w Muzeum Ziemi Charkowskiej w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej ma charakter stały. Patronat nad wystawą objął prezydent RP Lech Kaczyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.