Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2066 miejsce

"Charlie i fabryka czekolady" - Willy Wonka i jego królestwo

"Charlie i fabryka czekolady" Roalda Dahla to powieść dla dzieci, która pokazuje, że warto mieć marzenia.

okładka / Fot. ZnakUwielbiam czekoladę, mleczną, łaciatą, truskawkową, karmelową, im słodsza, tym lepiej. Mieszkam nieopodal fabryki czekolady i codziennie czuję jej zapach. Podczas Nocy Muzeów ustawia się gigantyczna kolejka, by dostać się do środka. Ludzie chcą zobaczyć, jak powstaje ich ulubiony smakołyk, a przede wszystkim spróbować różnych czekoladowych produktów. Na pocieszenie, że nie udało mi się tam jeszcze dostać, bo nie mam tyle cierpliwości, sięgnęłam po powieść "Charlie i fabryka czekolady" Roalda Dahla.

Głównym bohaterem jest Charlie, skromny chłopak pochodzący z biednej rodziny. Uwielbia on czekoladę, niestety dostaje ją tylko raz w roku - na urodziny. Tuż koło jego domu jest największa fabryka czekolady, której właścicielem jest ekscentryczny pan Wonka. A największym marzeniem Charliego jest zobaczyć ją od środka.

 / Fot. Weronika TrzeciakPewnego dnia pan Wonka ogłasza otwarcie fabryki dla piątki dzieci, które znajdą w czekoladzie Złoty Kupon. A Charlie jest jednym ze szczęśliwców (należało mu się, w przeciwieństwie do pozostałej czwórki rozpieszczonych dzieciaków). Chłopiec nawet się nie spodziewa, że trafi do tak fantastycznego świata.

W fabryce szalonego pana Wonki rzeką płynie czekolada, która następnie opada wodospadem. Bo wodospad miesza czekolad. Ubija ją. Wali nią w dół i tłucze. Dzięki temu jest lekka i puszysta. Zaś rośliny zrobione są ze słodyczy, np. trawa z miętowego cukru. Wycieczka, złożona z dzieci i ich opiekunów, będzie mogła popłynąć landrynkową łodzią i zobaczyć niezwykłe wynalazki, np. gumę o smaku trzydaniowego obiadu czy czekoladowa telewizja.

"Charlie i fabryka czekolady" to powieść dla dzieci, która pokazuje, że warto mieć marzenia. Wystarczy bardzo czegoś chcieć, by się spełniło, a może nawet przerosło nasze oczekiwania. Tak było w przypadku Charliego, który dostał swoją szansę od losu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.