Facebook Google+ Twitter

Charlotte Rogan "Zgubieni". Wkrótce premiera!

„Zgubieni” Charlotte Rogan to historia ludzi, którzy po katastrofie statku w szalupie ratunkowej toczą walkę o swoje życie. Jest to doskonałe studium ludzkich zachowań w sytuacjach ekstremalnych. Książka wciąga w losy bohaterów do końca.

Okładka "Zgubionych" / Fot. Fot.Lesław AdamczykPrzedsiębiorcza młoda kobieta, znalazłszy się w trudnej sytuacji życiowej, zdobywa względy odpowiedniego mężczyzny i wychodzi za niego za mąż. Sądzi, że jej życie od tej pory będzie proste i przyjemne. Podróż poślubna rozpoczyna się na luksusowym liniowcu, a kończy w... szalupie ratunkowej. Ale najtrudniejsze chwile dopiero przed nią.

Ludzie walczą ze sobą na śmierć i życie o miejsce w szalupach. Ocalona w ostatniej chwili, stłoczona wraz z innymi pasażerami w małej łódce, widzi śmierć, okrucieństwo i rozpacz.

Oczekiwany ratunek nie nadchodzi, sytuacja robi się coraz trudniejsza. Obrazy przedstawiane w relacji głównej bohaterki - Grace Winter - budzą grozę, niepokój, trzymają w napięciu. W jaki sposób grupce osób udało się przetrwać na środku oceanu? Jak daleko musieli się posunąć w celu uratowania życia? Czy da się ustalić, co naprawdę wydarzyło się na szalupie? Jak można oceniać działania kogoś postawionego w sytuacji ekstremalnej?

Bohaterowie powieści walczą o życie, jednak nie wszyscy wygrywają. Niektórzy okazują się zdolni do heroicznego poświęcenia, inni wymagają go od pozostałych. Po niespodziewanym ocaleniu szczęśliwców, w pewnym sensie walka trwa nadal - jedni pasażerowie oskarżają drugich o zbrodnie. Czy chodzi tu o sprawiedliwość, czy o zemstę?

Autorka inspirowała się opisami prawdziwych procesów karnych, w których oskarżeni byli sądzeni za czyny popełnione po katastrofach morskich w szalupach ratunkowych. Historia jest wiarygodna psychologicznie, chwilami przerażająca, czasami zadziwiająca. Intryga snuta przez autorkę sprawia, że ciężko jest odróżnić prawdę od kłamstwa, a tym bardziej oderwać się od książki. W książce znajdziemy również walkę o przetrwanie, opisy prób zorganizowania życia rozbitków na małej szalupie oraz nawiązania komunikacji z domniemanymi grupami ratowniczymi. To wszystko wprowadza czytelnika w stan ciągłego
napięcia.

Spójrzmy w oczy osobie, która przeżyła piekło... Przeżyjmy relację z miejsca, w którym nikt nie chciałby się znaleźć. Czy po takim doświadczeniu można jeszcze pozostać człowiekiem? Zakończenie książki próbuje nas przekonać, że po najcięższych przeżyciach mimo wszystko można żyć dalej, tak jak wcześniej...

Charlotte Rogan

Zgubieni

(Lifeboat)

Tłumaczenie: Grażyna Smosna
Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-240-1696-9
Opracowanie graficzne: Paweł Bator
Rok wydania: 2012
Format: A5
Ilość stron: 304
Wydawnictwo: Znak literanova

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Będzie trzeba odwiedzić księgarnię, kupić książkę i przeczytać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.