Facebook Google+ Twitter

Charytatywne SMS-y już bez podatku VAT

Dzisiaj w życie wchodzi rozporządzenie Ministra Finansów zwalniające charytatywne SMS-y i połączenia telefoniczne z podatku VAT.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. garytamin/SXCZbiórka pieniędzy za pośrednictwem SMS-ów Premium (o podwyższonej płatności) jest coraz częściej stosowana przez organizacje pożytku publicznego. Z miesiąca na miesiąc rośnie też kwota jaką Polacy przekazują w ten sposób organizacjom charytatywnym. Podczas ostatniego finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy za pośrednictwem SMS-ów zebrała 3 433 245 złotych. Podatek od tej sumy wyniósł ponad 755 tysięcy złotych.

Wchodzące dzisiaj w życie rozporządzenie ma jeszcze bardziej zachęcić do wspierania akcji charytatywnych w ten sposób. Od dzisiaj wysyłając SMS-a dla organizacji społecznych nie będziemy musieli zapłacić od tego podatku VAT (22%).

O takie zmiany w przepisach od dawna walczyły organizacje charytatywne. Zwolnienia charytatywnych SMS-ów z podatku od towarów i usług zapowiedział premier Donald Tusk w lutym tego roku podczas spotkania z przedstawicielami organizacji pożytku publicznego.

Aby wiadomości SMS wysyłane na rzecz organizacji społecznych były zwolnione z podatku VAT, fundacja czy stowarzyszenie musi prowadzić tzw. zbiórkę publiczną (wymagane zezwolenia Ministerstwa Finansów) oraz podpisać stosowną umowę z operatorem telekomunikacyjnym.

Jest jeszcze jedna, smutna wiadomość. Zwolnienie nie dotyczy SMS-ów i połączeń realizowanych z telefonów na kartę, czyli tzw. pre-paidów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.