Facebook Google+ Twitter

Charytatywny koncert w poznańskim Muzeum Motoryzacji

W piątek 24 kwietnia, w Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolskiego odbył się kolejny niezwykły koncert charytatywny. Bohaterką wieczoru była pięcioletnia Julka, która cierpi na artrogrypozę.

Julka z babcią i mamą. Fot. Teresa Cichacka / Automobilklub Wielkopolski / Fot. Teresa Cichacka / Automobilklub WielkopolskiGoście, którzy przybyli w piątkowy wieczór do poznańskiego Muzeum Motoryzacji mogli nie tylko pomóc Julce, ale także odbyć muzyczną podróż w czasie do lat 70 i 80. Julka jest radosną i rezolutną dziewczynką, obdarzoną bogatą wyobraźnią przestrzenną. Niestety, choruje na artrogrypozę, czyli wrodzoną sztywność stawów. W praktyce oznacza to, że dziewczynka porusza się tylko na pośladkach, a przykurcze rąk utrudniają jej wykonywanie codziennych czynności. Dziewczynka przeszła już wiele operacji mających na celu zwiększenie codziennego komfortu życia. Rehabilitacja pooperacyjna będzie tylko w części sfinansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a pozostały koszt musi ponieść mama Julki, której sytuacja finansowa nie jest najlepsza.

Na ratunek Julce, w drodze do sprawniejszego życia, przyszli: Wielkopolski Oddział Ruchu Ludzi Dobrej Woli oraz Automobilklub Wielkopolski. Dzięki nim możliwe stało się zorganizowanie koncertu, z którego całkowity dochód przekazano Julce. Artyści: Piotr Kuźniak, Duet Magnus, Anna Girdziejewska i Grzegorz Florecki – „Florek” w tym celu zrezygnowali ze swoich honorariów. Nagrody na loterię fantową przekazali: Zepter oraz Stowarzyszenie Twórcze NOWA NOWA. Dodatkową atrakcją stała się możliwość osobistego poznania pytona tygrysiego – Pysi, przyniesionej przez opiekuna Pana Michała Bednarka.

Wydarzenie wspomogli: Drukarnia Europrint, Chocolissimo, Biuro Ochrony „Magielski Patrol”, Usługi Gastronomiczne Piotr Nowakowski, Salon Muzyczny Music Store Poznań, BIG TRAF, Baron oraz Paweł Powstański. Patronatem medialnym koncert otoczyli: Radio Markury, Radio Glob, Filantrop Naszych Czasów, Ibis i Portal Ezoteryczny Poznań. Partnerem była Komisja Polityki Społecznej i Zdrowia Rady Miasta Poznania.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim osobom, które przybyły na koncert by pomóc Julce. Jednak na tym historia się nie kończy, gdyż pieniądze są potrzebne cały czas. Pomóc swoim nawet najdrobniejszym datkiem może każdy. Poniżej podajemy numer konta, na który darczyńcy mogą wpłacać pieniądze na leczenie i rehabilitację dziewczynki:

60169000133367039231420001 z dopiskiem „Na leczenie i rehabilitację Julki”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.