Facebook Google+ Twitter

Charyzma Raya Wilsona

Wieczór 18 grudnia w Poznaniu będzie bez wątpienia należał do utalentowanego muzyka, byłego członka grupy Genesis - Raya Wilsona.

 / Fot. mat.promocyjneRay Wilson, urodzony 8 września 1968 w Dumfries, to szkocki muzyk, wokalista, gitarzysta i kompozytor. To jeden z bardziej wyjątkowych wokalistów i autorów rockowych, członek zespołów Guaranted Pure, Stiltskin, Cut i... Genesis!

A wszystko zaczęło się w 1994 roku, kiedy to Ray Wilson debiutował wraz z zespołem Stiltskin w Wielkiej Brytanii. Stworzył wówczas niesamowity utwór "Inside", który podbił listy przebojów całego świata. Niedługo po tym, bo w 1997 roku, wydarzyło się coś, po czym do dziś cały świat zna muzyka - w roku tym Ray Wilson został wokalistą słynnej grupy Genesis! Zastąpił wówczas Phila Collinsa. Stworzono wtedy utwory takie jak: "Congo", "Shipwrecked" czy "Not About Us", żeby znać które, nie trzeba być wcale wytrawnym fanem Genesis, są one hitami na całym świecie.

Dwa lata później, Ray wydał album "Millionairhead" z zespołem Cut. Zespół nie zaistniał jednak na dłużej, a wokalista zajął się swoimi solowymi projektami. Pod swoim nazwiskiem wydał takie płyty jak: istotne "Unplugged" i "Change" z 2001 i 2003 roku, "The Next Best Hing" w 2004 r., "Ray Wilson Live" w 2006 r., i "An Audiencje" rok później. W 2006 roku Ray wrócił do pracy ze Stiltskin, stworzył jeden z najlepszych albumów w życiu "She", i z nimi występuje do dziś. W 2009 roku pojawił się ostatni solowy album Ray’a - "Propaganda Man", który został dokończony w Poznaniu, gdzie - uwaga - obecnie mieszka artysta.

Ray Wilson (voc.)
Skład Stiltskin: Ali Ferguson (gitara), Lawrie MacMillan (gitara basowa), Ashley MacMillan (perkusja), Filip Wałcerz.

Znając twórczość i charyzmę Ray’a oraz czytając pełne pozytywnych emocji, relacje z jego ostatnich występów, śmiem twierdzić iż koncert zapowiada się wyśmienicie.

18 grudnia, niedziela. godz.19
Aula Uniwersytecka, Poznań

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W 2009 roku bylem na koncercie Raya Wilsona w Chorzowie. Ekstraklasa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.