Facebook Google+ Twitter

Chavez szuka spisku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-17 17:26

"Dwa rządy połączyły swe siły, by oszukać cały świat" - tymi słowami prezydent Wenezueli Hugo Chavez rozpoczął w ostatnią niedzielą swój cotygodniowy program telewizyjny. Oskarżył rządy USA i Kolumbii o planowanie wielkiego spisku.

Hugo Chavez / Fot. PAPW programie rozkazał dowódcom wojsk wenezuelskich, by ci rozpoczęli przygotowania do obrony przed atakiem połączonych sił USA i Kolumbii. Chavez w swoim przemówieniu dodał, że każdy obywatel Wenezueli powinien również być gotowy do wojny.

Władze Kolumbii w oficjalnym oświadczeniu skierowanym zarówno do rządu Wenezueli, jak i do opinii publicznej całego świata powiedziały, że w żadnym wypadku nie groziły swojemu sąsiadowi konfliktem zbrojnym. Jednocześnie zwróciły się do ONZ oraz do rządu Stanów Zjednoczonych o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Powodem takiego zachowania Chaveza było najprawdopodobniej podpisanie porozumienia militarnego między USA i Kolumbią. Chodziło o to, że armia amerykańska będzie odtąd mogła stacjonować w siedmiu bazach na terenie Kolumbii. Według prezydenta Wenezueli jest to początek wielkiego spisku, mającego na celu przejęcie władzy w jego państwie przez "prawicowych kłamców".


Na podstawie: CNN

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

No to Rosja czy Chiny? Strzelam, że Rosja, na filmie Zeitgeist (który zapewne Pan zna) było coś o tym, że tylko związek radziecki mógł przejrzeć na oczy i przeciwstawić się kłamstwom amerykańskich globalistów, służb specjalnych i coś tam coś tam, dokładnie nie pamiętam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bydlak Chavez sponsoruje FARC, a potem się dziwi że mu Kolumbia chce obciąć uszy... Za Chaveza trzeba zainstalować jakąś kopię Pinocheta, aparatczyków z poprzedniej epoki wyrżnąć i za 20 lat demokracja. Było tak w Chile, jest tak aktualnie w Gruzji i miejmy nadzieję, że Wenezueli też się poszczęści.

Panie Robercie to z kim lepiej trzymać (czyt. naśladować legislację i metody): z Rosją czy z Chinami?

9/11 nawet nie skomentuję, dyskutowanie o tym jest niepragmatyczne i świadczy o politycznej infantylności, bujanie w obłokach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie... spiskowe teorie Alexa Jonesa to bajeczki w zdecydowanej mierze.Np. taki "End Game" może ma trochę prawdy, ogólnikowo, ale bez przesady... nie dajmy się zwariować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.11.2009 22:05

a tak wogóle to artykuł o Chavezie:) Panie Robercie a jakieś dowody potwierdzające teorię spiskową o WTC?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"a to jak osiąga swoje cele jest mniej ważne"
Gdyby było mniej ważne, to historia inaczej oceniłaby tych panów.
Z resztą, po wielu wydarzeniach i aferach, widzimy jak to naprawdę jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.11.2009 21:56

"prawdziwie wybitny" polityk to polityk skuteczny, umiejący porywać tłumy, a to jak osiąga swoje cele jest mniej ważne - doskonałym przykładem może być Tito.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie panie Robercie, cel nie zawsze uświęca środki. Prawdziwie wybitnego polityka poznasz po tym, że osiągnie cel w inny sposób, niż przez morderstwa i ludobójstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy Stalinie mam na myśli np. konferencje w Teheranie (sam fakt, że odbyła się właśnie tam, czyli generalnie nie w Rosji, a jednak jakby w Rosji).
Najpierw pamiętajmy, że Niemcy wyszły z kryzysu, tylko dzięki okłamywaniu firm, które same finansowały zbrojenia kraju. Bez tego nie byłoby chyba niczego. Ten minister to był geniusz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.11.2009 20:46

Poczytaj o działaniach Hodży w partyzantce, polecam Koseskiego lub Rexhepa. Owszem dyplomatyczny również, bo jak inaczej nazwać wszelkie działania, które doprowadziły Niemcy do potęgi militarnej pod nosami Francji i Wlk Brytanii jak nie świetnym zmysłem dyplomatycznym? Co do Stalina się zgodzę, choć mając za plecami kilka milionów czerwonoarmistów trudno nie móc przeforsować swoich argumentów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny taktyk z Hodży? Dlatego chciał cały kraj urozmaicić schronami? No tak, możemy mierzyć talent także tym^^
Czy dyplomatyczny to tak nie do końca. Bardziej charyzmatyczny... porywał tłumy głupich Niemców. Ale to też sukces, jakby nie patrzeć. W dyplomacji to bardziej Stalin sobie radził.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.