Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23165 miejsce

Chcą chronić dzieci przed prawem gejów i lesbijek do adopcji

Fundacja Mamy i Taty prowadzi od kilku dni internetową akcję zbierania podpisów poparcia dla listu, którego sygnatariusze domagają się od władz przeciwdziałania legalizacji małżeństw homoseksualnych oraz adopcji przez nich dzieci.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Children_in_a_Primary_Education_School.JPG5 czerwca br. w jednym z ogólnopolskich dzienników opublikowany został apel do prezydenta, premiera, posłów i senatorów oraz "wszystkich osób dobrej woli sprawujących władzę", aby nie dopuścili oni do eksperymentu społecznego, którym miałoby być usankcjonowanie związków partnerskich osób tej samej płci, a w konsekwencji zezwolenie na adoptowanie dzieci przez pary homoseksualne.

Większość sygnatariuszy listu to osoby z tytułami naukowymi, a wśród nich prof. Andrzej Zoll (były rzecznik praw obywatelskich) i dr Wanda Półtawska (przyjaciółka Jana Pawła II). Jest też kilku muzyków: Marek Jackowski, Paweł Kukiz, Adam Nowak i Józef Skrzek. Na stronie internetowej Fundacji Mamy i Taty każdy obywatel może udzielić swojego poparcia dla tego apelu. Do tej pory uczyniło to prawie 24 tys. osób. Akcja, firmowana przez wspomnianą fundację, odbywa się pod hasłem "Cała Polska chroni dzieci".

Aktualnie w Polsce nie toczy się żaden proces legislacyjny, który miałby na celu stworzenie prawa do zawierania małżeństw gejowskich albo lesbijskich, czy sankcjonowania związków partnerskich osób tej samej płci. Nie ma też mowy o tworzeniu przepisów umożliwiających adopcję dzieci przez homoseksualistów.

Fundacja Mamy i Taty zagrożenie widzi w mającej się odbyć w lipcu tego roku w Warszawie Europejskiej Paradzie Gejów i Lesbijek. Parada ta ma być punktem kulminacyjnym cyklu imprez, które zaplanowane zostały pod nazwą "EuroPride 2010". "Będzie naszym wielkim świętem, na którym gościć będą tysiące osób z kraju i z zagranicy. Będzie to kilkunastodniowy festiwal łączący w sobie wydarzenia ze świata filmu, teatru, nauki, sportu, sztuki. Będzie również okazją do dobrej zabawy" - tak o "EuroPride" pisze jej organizator, czyli Fundacja Równości.

Według autorów listu protestacyjnego jednym z celów tej imprezy ma być właśnie propagowanie legalizacji związków gejowskich. "Doświadczenia krajów Europy zachodniej pokazują, że jest to pierwszy etap na drodze do adopcji dzieci przez pary homoseksualne" - można przeczytać w pierwszym akapicie apelu.

Niestety, do chwili publikacji, ani przedstawiciele Fundacji Mamy i Taty, ani Fundacji Równości nie skomentowali sprawy dla Wiadomości24.pl pomimo wcześniejszych swoich obietnic.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.