Facebook Google+ Twitter

Chcą jazdy na światłach przez cały rok

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-07-04 09:40

Ruszył nowy serwis internetowy dla zmotoryzowanych i nie tylko – swiatlacalyrok.org.pl. Pod tym adresem można dowiedzieć się wszystkiego o jeździe na światłach mijania w ciągu dnia.

Pomysłodawcy serwisu www.swiatlacalyrok.org.pl chcą, by polscy kierowcy - na wzór innych krajów - jeździli z włączonymi światłami przez cały rok. Pomysł i obowiązek taki wprowadzono na przykład od 1 lipca w Czechach.

Serwis jest częścią działań koalicji na rzecz jazdy na światłach przez cały rok, promujących tę ideę wśród kierowców w Polsce. Koalicję tworzy już ponad 30 organizacji, którym bliski jest temat poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

Powstanie strony dowodzi, że w Polsce wciąż przybywa zwolenników tej idei. W serwisie tym można znaleźć między innymi informacje dotyczące korzyści i kosztów związanych z jazdą na światłach przez cały rok, historię wprowadzania obowiązku jazdy na światłach w innych krajach europejskich.

Na stronie www.swiatlacalyrok.org.pl znaleźć można także film, prezentujący różnice w widoczności samochodu jadącego na światłach i bez, przy dobrej pogodzie oraz sondę przeprowadzoną wśród kierowców na ten temat. Serwis zawiera także artykuły prasowe i doniesienia radiowo-telewizyjne na ten temat.

Prawie 58 proc. wypadków na naszych drogach ma miejsce w okresie od marca do września, czyli w czasie dobrej widoczności, kiedy nie ma obowiązku jazdy na światłach w ciągu dnia (dane Komenda Główna Policji). W ubiegłym roku, od marca do września, w dzień wydarzyło się ponad 18.700 wypadków z udziałem co najmniej dwóch pojazdów, w których zginęło ponad 1.500 osób (dane ITS).

W Polsce obowiązku używania świateł w dzień także na miesiące od marca do września powinno zmniejszyć liczbę zabitych w wypadkach z udziałem co najmniej dwóch pojazdów o 20 proc. To pozwoliłoby uratować 303 osoby!

Źródło: materiały prasowe www.swiatlacalyrok.org.pl
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.