Facebook Google+ Twitter

Chcą zabić ojca polskich dzieci

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-12-28 12:12

Historia 53-letniego Akmala Shaikha bardziej przypomina film sensacyjny niż prawdziwe życie. Chciał budować w Lublinie wielki meczet, straszył Dżihadem, zamierzał także uruchomić własną linię lotniczą. We wtorek rano (godz. 3 czasu polskiego) za przemyt narkotyków ma zostać na nim wykonany w Chinach wyrok śmierci.

Akmal Shaikh / Fot. http://www.reprieve.org.uk/static/downloads/Akmal_Shaikh.jpgProtestują ONZ i Unia Europejska. Przedstawiciele organizacji pozarządowych twierdzą, że Shaikh jest chory psychicznie i ma zdiagnozowaną psychozę.

Jest Pakistańczykiem z brytyjskim paszportem. Był mężem lublinianki. Przyjechał z Londynu w 1998 r. Zaproponował władzom miasta m.in. otwarcie linii lotniczych. Co pół roku pojawiał się w ratuszu z kolejnymi pomysłami. Na przykład w 2005 r. postanowił, że wybuduje wielki meczet. Z tą inicjatywą zgłosił się do ówczesnego radnego miejskiego Dariusza Jeziora. Ten jednak nie zainteresował się pomysłem. Od tego czasu telefon rajcy był cały czas zapełniany SMS-ami z pogróżkami. - Ściągnę z Pakistanu ludzi, terrorystów, którzy są bardziej bezwzględni i zrobią, co należy - pisał Akmal do radnego. Sprawą w końcu zainteresowała się policja. Wcześniej jego żona nie wytrzymała i doszło do rozstania.- Po przyjeździe do Polski choroba psychiczna Shaikha nasiliła się - tłumaczy te incydenty Sally Rowen z brytyjskiej organizacji "Reprieve", która walczy o ułaskawienie Pakistańczyka, argumentując to jego chorobą.

Agaton Koziński, Kamil Tchorek, Kamil Krupa

Czytaj więcej na www.kurierlubelski.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/chiny-wykonano-kare-smierci-na-brytyjczyku,1417024,4
Wyrok wykonano.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chory chyba na wory! Adwokat postawił diagnozę? Jak mu sie zasiliła choroba to mógł jechać do szpitala i się leczyć, a nie za narkotyki się brać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojcostwo nie ma nic do całej sprawy. Facet jest po prostu chory, a na takich wyroków śmierci w cywilizowanych krajach się nie wykonuje. Ja wiem, "cywilizowane kraje"... bez kary śmierci. Ale tym razem nie o tym :) Pozdrawiam z Lubelszczyzny! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.12.2009 16:57

WYGONIĆ CAŁE TO DZIADOSTWO NIECH W SWOIM KRAJU ZAKŁADAJĄ MECZETY. TAK Z DYCHAJĄ HANDLARZE NARKOTYKÓW KULA W ŁEB .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po co w ogóle "o takim czymś" pisac. Ma to być zew o pomoc czy co? Ma nam być żal tylko dlatego, że spłodzil Polce dzieci?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.