Facebook Google+ Twitter

Chcą, żeby prezydenci donieśli na siebie

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-10-11 08:19

Podczas budowy hali wielofunkcyjnej w Łodzi doszło do niegospodarności i innych przestępstw - uznała komisja łódzkiej Rady Miejskiej. Radni liczą, że prezydent Jerzy Kropiwnicki i jego zastępca Włodzimierz Tomaszewski doniosą teraz sami na siebie do prokuratury.

Łódzcy radni chcą, żeby prezydent Kropiwnicki (na zdjęciu) doniósł na wiceprezydenta Tomaszewskiego do prokuratury. / Fot. Express Ilustrowany/Łukasz KasprzakWładysław Skwarka (LiD), szef komisji, wymienia główne grzechy, których miały dopuścić się władze miasta: gmina wydała 2,9 mln zł na odbudowę boiska treningowego ŁKS z pieniędzy przeznaczonych na budowę hali. Umowę z wykonawcą magistrat podpisał, nie mając zabezpieczenia środków w budżecie miasta. To przestępstwo. Z kolei rozwiązanie umowy z dotychczasowym wykonawcą hali, konsorcjum Varitex-Mostostal, było niegospodarne. Zawarte w lipcu porozumienie pozwala bowiem wykonawcom domagać się przed sądem 13 mln zł dodatkowego wynagrodzenia za wykonane prace. - Podpisując porozumienie władze miasta same podłożyły głowę pod topór - uważa Skwarka.

Wiceprezydent Włodzimierz Tomaszewski, zastępujący nieobecnego Jerzego Kropiwnickiego, nie wie, jakie podejmie kroki w tej sprawie. Z pismem Skwarki jeszcze się nie zapoznał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.