Facebook Google+ Twitter

"Chce aby głos młodych był słyszalny"

Najważniejszy dla niego jest głos ludzi młodych. Jest Asystentem Społecznym Posła na Sejm RP, prowadzi swój własny program w internetowej telewizji. O kim mowa? O młodym, niezależnym człowieku, który kocha to, co robi.

 / Fot. Sylwester ŚmiechNajważniejszy dla niego jest głos ludzi młodych. Jest Asystentem Społecznym Posła na Sejm RP, prowadzi swój własny program w internetowej telewizji. O kim mowa? O młodym, niezależnym człowieku, który kocha to, co robi. Kocha działalność społeczną. Sylwester Śmiech- student z Lubelszczyzny który nie boi się angażować społecznie. Zapraszam do przeczytania rozmowy, która została przeprowadzona z tymże właśnie człowiekiem.

Słowem wstępu kilka słów o naszym rozmówcy- Sylwestrze Śmiechu: - Asystent Społeczny Jana Łopaty Posła na Sejm RP, Pełnomocnik Marszałka ds. Młodzieży w Województwie Lubelskim, Redaktor Portalu Lublin.com.pl, Reprezentant Studentów w Radzie Naukowej Instytutu Historii KUL oraz w Radzie Wydziału Nauk Humanistycznych.

Weronika Wyrębska: Jakie tematy poruszane są w prowadzonej przez Ciebie „Piaskownicy politycznej”?
Sylwester Śmiech: Tematy które są poruszane w moim programie są oczywiście bardzo różnorodne. Odbywają się dyskusję dotyczące obszarów wiejskich, rolnictwa, aktywności społecznej i obywatelskiej. Wiele uwagi poświęcam w programie dyskusji dotyczącej roli i znaczenia aktywności młodych liderów i liderek w życiu społecznym. Oczywiście prowadzimy również dyskusję polityczną dotyczącą wyborów czy bieżącej sytuacji politycznej. / Fot. Sylwester Śmiech

Jakie osoby najczęściej gościsz w studiu?
Droga Pani Redaktor formuła programu jaka została przeze mnie zaproponowana pozwala na udział w moim programie partią politycznym, fundacją, stowarzyszeniom, kołom naukowym oraz grupą nieformalnym. Do dnia dzisiejszego w moim programie pojawiali się przedstawiciele następujących organizacji: Niezależne Zrzeszenie Studentów, Związek Młodzieży Wiejskiej, Inkubator Przedsiębiorczości, Ochotnicze Hufce Pracy, Bank Żywności, Koło Naukowe Studentów Politologii "Politea” KUL, Koło Hiszpańsko – Polskie przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Naukowe Studenckie Koło Samorządowców UMCS, Studenci dla Rzeczypospolitej, Korporacja Akademicka ASTREA LUBLINENSIS, stowarzyszenie SATEM, stowarzyszenie Słuchaj Patrz Pomagaj, Media i Młodzież. W debatach organizowanych w programie uczestniczyli również przedstawiciele partii politycznych: PiS, PO, PSL, TR, RN. W programie spotykają się osoby z różnych środowisk, reprezentujące różne poglądy polityczne co nie przeszkadza nam szukać porozumienia i kompromisu w obszarach o których rozmawiamy.

Co daje Ci praca tam?

Chce aby głos młodych był słyszalny. Aby wizja i stanowisko młodego pokolenia było obecne w debacie publicznej. Dokładam starań aby poprzez przyjazną formułę programu wspierać dyskusję osób młodych. Myślę iż praca w redakcji pozwala mi wspierać głos młodych liderów i liderek w debacie publicznej.

Pełnisz funkcję Pełnomocnika Marszałka ds. Młodzieży w Województwie Lubelskim. Czym się zajmujesz? Jak wygląda Twoja praca?
Funkcje Pełnomocnika Marszałka ds. Młodzieży Województwie Lubelskim pełnię wraz z moim serdecznym przyjacielem Aleksandrem Czechowskim. Działania które wspólnie podejmujemy mają służyć wspieraniu oraz promocji inicjatyw młodzieżowych, promocji przedsiębiorczości środowisk akademickich. Chcemy być rozumnym reprezentantem młodzieży w Województwie Lubelskim.

Czy i jakie inicjatywy tworzycie?
Droga Pani redaktor do najważniejszych inicjatyw które dotychczas były przez nas podejmowane zaliczyć można w moim przekonaniu: Spotkanie z organizacjami studenckim wspierającymi przedsiębiorczość w Departamencie Gospodarki i Innowacji, nawiązanie współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Lublin, promocja platformy crownsourcingowej dobrepomysly.lubelskie.pl, udział w Konferencja „Rynek pracy dla młodych, czyli wszystko, co kiedykolwiek chcieliście wiedzieć o rynku pracy, ale baliście się zapytać", utworzenie profilu Młoda Lubelszczyzna na którym pojawiają się informację dotyczące staży, praktyk, szkoleń skierowanych dla młodych osób. Chcemy być aktywnym inicjatorem dyskusji dotyczącej obszaru polityki młodzieżowej w naszym województwie. / Fot. Sylwester Śmiech

Jesteś Asystentem Społecznym Posła na Sejm RP, co dla Ciebie oznacza pełnienie tej funkcji ?
Szanowna Pani redaktor jest to dla mnie niewątpliwie ogromny zaszczyt iż mogę pełnić funkcję Asystenta Społecznego Jana Łopaty Posła na Sejm RP. W moim przekonaniu Pan Poseł jest jednym z najbardziej aktywnych polityków w naszym regionie. Jest osobą która nie szuka politycznego konfliktu lecz dialogu i porozumienia jest człowiekiem honoru. Zanim jeszcze rozpocząłem współpracę z Panem Posłem miałem możliwość obserwować jak dużym szacunkiem cieszy się wśród mieszkańców Lubelszczyzny. Jak mieszkańcy mówią mu o swoich problemach, jeśli toczyła się dyskusja dotycząca przyszłości regionu nigdy nie brakowało w niej głosu Pana Posła Jana Łopaty bardzo mi to imponowało. Jestem przekonany iż współpraca z Panem Posłem pozwoli mi na zdobycie nowego doświadczenia a także pozwoli mi na lepsze wsłuchanie się potrzeby i wyzwania stojące przed naszym regionem, problematykę naszego regionu abym w przyszłości mógł jak najlepiej pełnić powierzone mi obowiązki. Mam nadzieję, że przy wsparciu Pana Posła uda mi się wnieść do debaty publicznej nową jakość stylu politycznego. Stylu nieagresywnego, pragmatycznego i merytorycznego opartego na szacunku do drugiego człowieka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przykład do naśladowania dla młodych i ambitnych. Podwiesić się pod polityka partii rządzącej (PSL), a on już o karierę młodego zadba. Artykuł wydaje mi się nie pełny, bo nie wyjaśnia jakie koneksje musi mieć młody człowiek, aby się podwiesić, czy muszą być rodzinne, czy wystarczą znajomości?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.