Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9377 miejsce

"Chcę moimi rolami, dawać coś innym"-wywiad z Agnieszką Kawiorską

Absolwentka PWST w Krakowie. Zagrała w "Katyniu". Od lat obecna na małym ekranie. Niedawno dołączyła do obsady "M jak miłość" i wróciła na deski teatralne. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani – nam nieznani" była Agnieszka Kawiorska.

Aktorka Agnieszka Kawiorska gościła w redakcji W24 / Fot. W24W dzieciństwie nigdy na poważnie nie myślała o byciu aktorką, nie marzyło jej się występowanie przed kamerą czy na scenie. "To wszystko stało się trochę przypadkiem, to ten zawód wybrał mnie, a nie odwrotnie" - przyznaje Agnieszka Kawiorska. Pod koniec liceum, namówiona przez koleżankę, wybrała się na zajęcia teatralne w rodzinnym Sandomierzu. Wydawało jej się jednak, że ze względu na swoją nieśmiałość, nie spodoba jej się granie na deskach teatralnych przed innymi. "Ku mojemu zdziwieniu, bardzo mi się tam spodobało i czułam niesamowitą przyjemność z bycia na scenie" - wspomina aktorka. W związku z tym podjęła decyzję, by zrezygnować z przygotowań do studiowania prawa i spróbować swoich sił na egzaminach do szkoły teatralnej.

Po roku spędzonym w Lart Studio, udało jej się dostać do PWST w Krakowie. "Spędziłam tam bardzo magiczne cztery lata" - wspomina Agnieszka Kawiorska. W pamięci bardzo utkwił jej Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi, na którym spotykają się młodzi adepci aktorstwa z całego kraju. "Przeżyłam tam szok, bo zobaczyłam, jak bardzo różnię się od studentek z Warszawy" - wspomina. "My z Krakowa byłyśmy uduchowionymi dziewczynkami na scenie, a one – seksownymi i pewnymi siebie kobietami" - dodaje. Aktorka przyznaje, że wtedy zazdrościła swoim koleżankom z Akademii Teatralnej, ale dziś już wie, że najlepiej jest znaleźć złoty środek i łączyć obie te cechy w życiu zawodowym.

Gościem W24 w ramach cyklu Rok po ukończeniu szkoły teatralnej zagrała w głośnym filmie "Katyń" reżyserowanym przez Andrzeja Wajdę. "Gdy dowiedziałam się, że wygrałam casting, byłam bardzo zaskoczona i przede wszystkim szczęśliwa" - mówi Agnieszka Kawiorska. Jak przyznaje, na początku czuła się onieśmielona gwiazdorską obsadą i współpracą z takim reżyserem, jednak szybko odnalazła się na planie i w pełni oddała się kreowaniu swojej bohaterki Ewy. Aktorkę często można oglądać również na małym ekranie - w takich serialach jak "Barwy szczęścia", "Klan" czy od niedawna - "M jak miłość". "Każda praca nas rozwija, jednak trzeba mieć dużo samodyscypliny i uważać, żeby produkcje telewizyjne nie rozleniwiły" - wyjaśnia Agnieszka Kawiorska.

Aktorka na początku swojej przygody z tym zawodem sporo grała w krakowskich teatrach, później zrobiła sobie kilkuletnią przerwę i teraz w spektaklu "Idiota" wraca na scenę. "Bardzo się z tego cieszę, bo tęskniłam już za teatrem" - podkreśla Agnieszka Kawiorska. Sztuka ta różni się od poprzednich, w których miała okazję zagrać, gdyż tworząc swoją postać, wykorzystywała psychologię procesu, a reżyserami przedstawienia byli psychologowie. "Był to dla nas wszystkich duży eksperyment" - zaznacza aktorka.

Obejrzyj cały wywiad z Agnieszką Kawiorską:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.