Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13193 miejsce

Chcę pomóc chorej na białaczkę pani lekarz z Koszalina,tylko jak?

Jestem po operacji serca, średnio sprawny i muszę natychmiast pomóc drugiemu człowiekowi i potrzebuję wsparcia organizacyjnego.

W programie TVP oglądałem reportaż z panią doktor z Koszalina która potrzebuje szpiku kostnego a nie może go znaleźć w żadnym banku szpiku kostnego w Polsce i w świecie. Nie znam jej nazwiska ani imienia. Modliłem się do Boga że jak przejdę pomyślnie operację serca to oddam jej szpik kostny. I stało się!

To była trzecia operacja, a nigdy dotąd nie była tak pomyślna i przy okazji usunięto wadę wrodzoną, bo od ostatniej operacji nigdy tak dobrze się nie czułem przez całe życie, tzn. przez 63 lata. No, ale po 5 dniach po operacji odezwał się głos we mnie i przypomniał mi: "Obiecałeś oddać szpik kostny i uratować panią doktor a ona uratuje następnych jak będzie żyć itd. Niech ten łańcuch dawania rozwija się dla dobra ludzkiego życia."

Nie wiem, kto tak do mnie przemawiał. Drugi raz w moim życiu. Może to "pierwotniak" którego ciało w postaci potworniaka został zoperowany /wycięty/ z mojego organizmu w szpitalu w Gryficach ? Teraz korzysta z mojego organizmu i tak będzie aż do śmierci? A może to ktoś wyżej? Aż się boję o tym myśleć, albowiem jestem tylko jego grzesznym sługą i nie byłbym tego godnym. No ale tu chodzi o życie lekarki i widocznie trzeba ją uratować, a jak szpiku zostanie to jeszcze innych ludzi, a szczególnie dzieci albowiem dziecko jest czystego serca i dlatego jest w pierwszej kolejności.

Ja natomiast mam nietypowy organizm z grupą krwi 0 Rh +
dodatni.

Nie wiem tylko jak to się robi i jak to szybko zorganizować pomoc, bo czasu to ona nie ma zbyt wiele. A jeżeli mój szpik pasuje dla niej, to będzie satysfakcja dla nas wszystkich i na chwałę Boga Wszechmogącego.

Musiałem tak napisać ten list, jak to czuję. Uprzejmie proszę o uwagę w tym temacie i w razie możliwości pomocy w tym zakresie , proszę o kontakt i wskazówki. Internauci w wielu sprawach okazali się skuteczni, to może i teraz bo nie wiem jak tę lekarz odszukać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

"Grupa krwi tutaj nie odgrywa żadnej roli. " Zgadzam się z tym. Co jednak zrobić skoro dana osoba nie ma dawcy w bankach szpiku kostnego w Polsce i na Świecie ?! I czy nie należy sprawdzić czy ja nie jestem dla niej dobrym dawcą ? Tak od reki skazywać człowieka na pewną śmierć ? W dodatku kiedy osoba ta jest młoda i wyuczonym w naukach medycznych ? Jeżeli ja wyrażam zgodę na oddanie szpiku, to nie powinno być wątpliwości. Już nie jeden raz umierałem i wiem co człowiek czuje w tym momencie, jeszcze bardziej kiedy nie dokończył dzieła pielgrzymowania na tej Ziemi. Czasami nie zdąży pożegnać się z najbliższymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

RCKiK w Szczecinie odpidsał i to prawdę.
Nie czytałam wcześniej tej publikacji, wnet rozwiała bym twoje wątpliwości.
Grupa krwi tutaj nie odgrywa żadnej roli.
Resztę już wiesz.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

<a href="link

Komentarz został ukrytyrozwiń

W odpowiedzi na Pana e- mail z dnia wczorjaszego, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie informuje, że nie posiadamy żadnych danych umożliwiających Panu kontakt z Panią doktor, której Pan poszukuje.

Z przykrością musimy stwierdzić, że, z tych kilku informacji, które Pan podał w korespondencji, niestety nie spełnia Pan, ze względów zdrowotnych, wymogów dla dawców komórek macierzystych szpiku.

Życzymy Panu zdrowia i dziękujemy za zainteresowanie.

Z poważaniem,

Z-ca Dyrektora

ds. medycznych

RCKiK w Szczecinie

lek. Ewa Kłosińska

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze, życzę zdrowia! I takiej aktywności na kolejnych 100 lat! Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No ale droga jaką wskazała Pani Elżbieta Samek-Czapla wydaje się prosta. Dzięki, zobaczymy co z tego wyjdzie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Projekt PL 0067 pt.: &#8222;Kompleksowa informatyzacja systemu krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Polsce&#8221; jest realizowany przez Beneficjenta tj. Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie jest partnerem Beneficjenta i jednocześnie uczestnikiem Konsorcjum zrzeszającym 21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Polsce. Projekt współfinansowany jest do 60% z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i co najmniej w 40% ze środków własnych, w ramach priorytetu 2.5. Opieka zdrowotna i opieka nad dzieckiem. Celem projektu jest połączenie z platformą elektroniczną umożliwiającą komunikację pomiędzy jednostkami publicznej służby krwi, co stanowi kontynuację projektu Krajowy Rejestr Dawców Krwi (realizowany przez IHiT w Warszawie). Realizacja projektu dokonana zostanie poprzez zakup sprzętu komputerowego oraz przeszkolenie personelu medycznego realizatorów w zakresie obsługi modułu łączącego systemy informatyczne Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Krajowym Rejestrem Dawców Krwi. Przewidziane zakończenie projektu w grudniu 2010 r.

Link: http://eog.gov.pl
To ma dopiero zadziałać za 1 rok ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielkie podziękowania dla Pani Elżbiety Samek-Czapla i dla Pana Andrzeja Moroz. Panie Moroz, przepraszam jeżeli Pana uraziłem, ale w ten sposób dał Pan mnie cenny link. Pani Elżbieto, pisze Pani że pobierają tylko do 50-tego roku życia. ja mam prawie 64 i po trzeciej operacji serca ale jestem w dobrej kondycji i czuję że będę mógł pomóc. Dzisiaj byłem w przychodni lekarskiej, ale tam nikt nie potrafił udzielić mnie informacji. Popatrzeli tylko na mnie jak na głupiego, chyba że taki chętny. Ja jednak nie dam się wystraszyć
z bardzo ważnego względu o którym pisałem. W przychodni otrzymałem namiar żeby jechać do Szczecina do Wojewódzkiego Punktu Krwiodawstwa na ul. Wojska Polskiego, ale nr pod którym się ten punkt znajduje to nie wiedzieli. Najpierw wejdę na link i będę Państwa informował o postępie. Pozdrawiam Piotr Wierzbicki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aby pomóc pani doktor, najpierw niech Pan ją odnajdzie. Organizowanie pomocy bez żadnego doświadczenia i do tego komuś, kogo kiedyś widziało się w tv i nie ma się pojęcia, gdzie go szukać nie jest najlepszą metodą. W tego typu działaniach można pani doktor wcale nie pomóc, czyniąc jedynie pozory dobrej woli. Proszę po prostu się zwrócić do którejś z fundacji/stowarzyszeń/ zajmujących się przeszczepami szpiku, a być może okaże się, że pani doktor dawno pomoc otrzymała. Panie Piotrze, więcej rozsądku w działaniach pomocowych! Primum non nocere - po pierwsze nie szkodzić. Impulsywne działanie inicjowane odruchami serca nie zawsze w ostateczności daje pozytywne i oczekiwane rezultaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Negatywnie skomentował Pan mój artykuł o Polskim Towarzystwie Wolontariuszy Życia, pisząc, że jest bla, bla, bla. Nie dostrzegł Pan jednak, że artykuł nie był o przeszczepach szpiku kostnego, a jedynie tematem pokrewnym. Pisał Pan tam, że ma Pan problem ze znalezieniem w moim tekście informacji o możliwościach oddawania szpiku kostnego. Podałem Panu w komentarzu do Pańskiego wpisu że zamiast dopytywać o szczegóły - wystarczy w wyszukiwarkę wpisać: "dawcy szpiku kostnego", tylko 3 słowa, a wtedy otwiera się link: http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q=dawcy+szpiku+kostnego&lr=&aq=1&oq=dawcy&fp=d1964a287023a406 I tam ma Pan mnóstwo konkretnych informacji, wraz z adresami i telefonami. Czasami więc warto opuścić głowę nieco niżej i spojrzeć pod nogi. Nie trzeba wyważać otwartych drzwi a już na pewno krytykować coś, czego się uważnie nie przeczytało. Proszę kliknąć na link powyżej i tam znajdzie Pan wszelkie interesujące Pana wiadomości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.