Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14921 miejsce

Chce przepłynąć Pacyfik łodzią wiosłową. Do pokonania ma 12 tys. km

Romuald Koperski postanowił samotnie przemierzyć Pacyfik. Swą podróż zacznie we Władywostoku, a zakończy w San Francisco. Wyprawa nosi nazwę "Trans-Pacyfik Solo". Czy mu się to uda?

Wyprawa nosi nazwę "Trans-Pacyfik Solo". Przygotowania do niej trwały kilka lat, ostatnie miesiące są pełne napięcia, związanego z testowaniem niemal całkowicie ukończonej łodzi wiosłowej.

Romuald Koperski, wyprawa "Trans-Pacyfik Solo" / Fot. Andrzej LubiakRomuald Koperski, który postanowił samotnie przemierzyć Pacyfik, zaczynając swoją podróż z Władywostoku, a kończąc w San Francisco, znany już jest z niesłychanych wyczynów. Jest rekordzistą Księgi Guinessa w najdłuższej grze na fortepianie, pokonywał kilkakrotnie obszary Syberii w największych mrozach, teraz podjął wyzwanie, które wydaje się wręcz niemożliwe do realizacji.

Trasa obrana przez Romualda Koperskiego należy do jednej z najtrudniejszych, jeżeli chodzi o wioślarstwo oceaniczne i nie przez przypadek zyskało miano „Mount Everestu” oceanów.Trasa wyprawy Trans-Pacyfik Solo / Fot. Romulad Koperski

W ubiegły weekend trwały testy łodzi na Bałtyku. - Pierwsze wrażenia, te najważniejsze - super - mówi sam podróżnik. - Łódź ma sporą dzielność, jest stabilna nawet na wyższej krótkiej fali. Romuald Koperski, wyprawa "Trans-Pacyfik Solo" / Fot. Andrzej LubiakMiecz i długi ster pozwalają zachować kurs nawet przy bocznym wietrze. Rejs łodzią wiosłową przez Ocean Spokojny jest dla fizjologii i psychiki człowieka wyzwaniem trudniejszym od lotu po orbicie okołoziemskiej. Wyraziłem zgodę na wzięcie udziału w projekcie naukowym, kierowanym przez zespoły naukowców z kilku klinik. Zaawansowana technika łączności satelitarnej sprawia, iż niektóre z testów realizowane będą techniką on-line - wyjaśnia Koperski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Życzę pomyślnych wiatrów :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.