Facebook Google+ Twitter

"Chcę Tobie powiedzieć" - wystawa w legionowskim Ratuszu

10 maja o godzinie 12 odbyło się otwarcie wystawy zatytułowanej "Chcę Tobie powiedzieć" w galerii Ratusza w Legionowie.

Plakat zapowiadający wystawę / Fot. Jerzy JastrzębskiTa wystawa to owoc całorocznej twórczości uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek ul Jagiellońska 69 w Legionowie. Już z dala przyciągają wzrok swoją kolorystyką prace uczniów. Ekspozycja prezentuje wielką gamę możliwości artystycznego wyrazu. Ma się wrażenie, że młodzi artyści zachęcają nas do poznania ich świata. Zaprezentowane tutaj obrazy to jak piękne zaproszenie do świata radosnych kolorów, a zarazem do rozmowy o otaczającej nas rzeczywistości. Tutaj młodzi artyści próbują przedstawić świat widziany poprzez pryzmat ich doznań, odczuć. Pokazują, że karton farby ,pędzelek mogą być doskonałymi narzędziami do komunikowania się.

Widok prac malarskich uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek ul Jagiellońska 69 w Legionowie / Fot. Jerzy JastrzębskiRównież drewno może stać się doskonałym materiałem do zaczarowania w nim swojego sposobu widzenia rzeczywistości. W nim za pomocą dłut można wyrzeźbić uczucia, emocje a nawet śmiech. Można przedstawiać swoje marzenia i prowadzić rozmowę z otaczającym światem.

Udowodnili to uczestnicy „Klubu Młodego Rzeźbiarza”. Każda praca przedstawia inne spojrzenie autora na świat. Poprzez każdą z nich autor wysyła do odbiorców inny komunikat. Wśród rzeźb Prace zaprojektowane i pomalowane przez Marka Kraussa w "Klubie Młodego Rzeźbiarza" w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek ul Jagiellońska 69 w Legionowie / Fot. Jerzy Jastrzębskidwie wykonane przez Marka Kraussa przy współpracy uczestników klubu. Różnią się one od pozostałych kolorystyką i formą. Najbardziej zaciekawiają zwiedzających grupy rzeźb - „Spotkanie rodzinne” i „Kocia rodzina. Dużą uwagę przyciąga praca Kajetana” Wąsy”.

Myślą przewodnią wystawy i wernisażu były różne formy i środki komunikacji między ludźmi. Obrazy, rysunki, rzeźby wyrażają określone emocje, stany ducha myśli. „Chcę tobie powiedzieć” to komplementarna prezentacja możliwości przekazywania myśli, emocji od tych najprostszych poczynając. Dlatego też zaprezentowano również różnego rodzaju komunikatory, urządzenia elektroniczne. Po raz pierwszy w Legionowie użyto tych urządzeń podczas otwarcia wystawy. Niemówiący uczniowie szkoły; dzieci autystyczne, z dziecięcym porażeniem mózgowym, dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi korzystając z dobrodziejstw współczesnej technologi wystawili bajkę „Trzy świnki” w reżyserii Liliany Sadowskiej. Wypełniona po brzegi widownia śledziła losy bohaterów. Widzowie w większości uczniowie szkół legionowskich byli zachwyceni tym co działo się na scenie. Aktorzy z wielką precyzją posługiwali się komunikatorami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.