Facebook Google+ Twitter

Chcemy więcej kobiet w polityce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-04 18:01

Takie wnioski płyną z najnowszego badania Eurobarometru, przeprowadzonego w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet. Mieszkańcy Unii Europejskiej chcieliby więcej kobiet w polityce, która - w opinii większości - jest zdominowana przez mężczyzn.

W telefonicznym sondażu Eurobarometru wzięło udział 35 tysięcy kobiet oraz 5,5 tysiąca mężczyzn mieszkających w Unii Europejskiej. Odpowiadali na pytania dotyczące postrzegania europejskiej polityki, a w szczególności równości szans obu płci.

Większość respondentów uznała, że polityka to świat zdominowany przez mężczyzn. Najwyraźniej widać to w odpowiedziach Polaków, Czechów i Portugalczyków. Jednocześnie większość pytanych uważa, że kobiety powinny być liczniej reprezentowane w unijnej polityce, choć tylko co dziesiąty respondent opowiada się za tworzeniem parytetów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

46 procent kobiet w Unii Europejskiej uważa, że ich interesy są zbyt słabo reprezentowane. Przeciwnego zdania jest 39 procent respondentek. Najbardziej zadowolone są pod tym względem mieszkanki Luksemburga, Holandii i Danii. Najmniej - kobiety z Łotwy, Bułgarii i Węgier.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.