Facebook Google+ Twitter

Chcesz bilet, klękaj przed kasjerką. Przynajmniej w Malborku

W Malborku ruszyły prace remontowe zabytkowego budynku dworca kolejowego. Kasy biletowe przeniesiono w takie miejsce, że chcąc kupić bilet trzeba przyklęknąć, kucnąć lub zgiąć się w pół.

Kasy biletowe w Malborku / Fot. Marta AdamiakKasy biletowe na czas remontu budynku zostały przeniesione na koniec peronu 3 oraz na peron 1, po prawej stronie budynku głównego. Pasażerowie, stojący w kolejce po bilet, uskarżają się na niezbyt przemyślane rozwiązanie. Okienka kas biletowych sięgają bowiem kupującym bilet, na wysokość kolan lub ud. Zakup biletu zmusza ich do klękania lub kucania w trakcie zakupu. Sama niejednokrotnie stałam,a raczej kucałam, w tej kolejce by kupić bilet, i
uważam, że podest nie jest żadnym udogodnieniem.

Zabytkowy budynek, w którym mieściły się m.in. kasy biletowe oraz bary, nie był remontowany od wielu lat. Dyrektor Rejonu Dworców w Gdańsku, będącego oddziałem należącej do PKP spółki Dworce Kolejowe, zdając sobie sprawę z zagrożenia, jakie stwarza budynek dla turystów oraz pracowników podjął decyzję o remoncie.

Prace remontowe budynku zbiegły się z pracami remontowymi przy ul. Dworcowej oraz ul. Żelaznej, na których maja powstać trzy ronda ułatwiające ruch kierowcom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

do tej pory w wielu podobnych przypadkach okienko było barierą dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. kasierka czy sprzedawczyni nie widziała i niewidzialna była. korzystanie z pomocy "pośrednika" nie należy raczej do przyjemnych myślę. dlatego bym się tak nie obruszał. przy okazji można zmówić modlitwę albo na kolanko klęknąć:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

PKP rzuca na kolana, niestety znów nie w ten sposób jak powinno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.