Facebook Google+ Twitter

Chcesz być producentem filmowym? Daj 10 złotych!

W Polsce powstaje pierwszy film, który ma już kilkuset producentów. Jego autor, Artur Wyrzykowski, nie miał pieniędzy, by profesjonalnie zrealizować swój pomysł. Poprosił więc o nie anonimowych ludzi.

www.wszystko.net”Wszystko” to krótkometrażowy film o miłości. Bez banału, patosu, za to z lekką ironią i przymrużeniem oka. – To właściwie autobiografia, chociaż najciekawsze momenty w filmie nigdy nie wydarzyły się naprawdę – opowiada Artur Wyrzykowski, scenarzysta, reżyser i producent w jednej osobie. – Zacząłem myśleć o nim jeszcze gdy studiowałem w Warszawskiej Szkole Filmowej. To miała być moja praca dyplomowa. Nic z tego nie wyszło, ale uparłem się, że zrobię ten film.

Na pomysł założenia strony internetowej filmu, na której widniałby numer prywatnego konta, Artur wpadł w październiku zeszłego roku. Nie miał pieniędzy na profesjonalną realizację obrazu i mimo pomocy przyjaciół i sympatyków projektu, nie byłby w stanie ich zebrać przez następne kilka lat. – Chciałbym, aby ten film różnił się od produkcji kinowych jedynie metrażem – przyznaje. – Znajomi aktorzy zgodzili się wystąpić w nim za darmo, ale najdroższe są tak naprawdę sprzęt i postprodukcja: montaż, udźwiękowienie, skanowanie. Film ma powstać na najtańszym nośniku kinowym, taśmie 16 mm.

Na stronie www.wszystko.net dostępne są szczegółowe informacje o filmie. Można przeczytać scenariusz, obejrzeć storyboard, poznać ekipę. Główne role zagrają absolwenci warszawskich szkół aktorskich, Mateusz Banasiuk i Patrycja Soliman. Trzon ekipy stanowią studenci szkoły filmowej w Łodzi. Jest tu oczywiście także stan konta. Dziś wynosi on 6029, 97 zł. – To ciągle za mało – przyznaje Artur. – Aby obraz dobrze wyprodukować potrzebuję minimum 50 tysięcy. Ale nie tracę nadziei, pomogło mi już kilkaset osób z całej Polski, zdarzają się również wpłaty z Wielkiej Brytanii i z USA. W tym momencie mogę już zresztą zacząć zdjęcia. Pogoda trochę pokrzyżowała plany, czekam więc aż śnieg stopnieje.

Każdy kto wpłaci na konto Artura przynajmniej 10 złotych może liczyć na to, że jego nazwisko pojawi się w napisach końcowych filmu. Autor zobowiązuje się również przesłać każdemu darczyńcy kopię filmu na DVD w ciągu pół roku od zakończenia produkcji. ”Wszystko” będzie udostępniony na obowiązującej od półtora roku w Polsce licencji Creative Commons. Polega ona na tym, że twórcy zrzekają się części swoich uprawnień, na przykład praw autorskich, w celu umożliwiania lepszego dotarcia dzieła do odbiorców. – Wiem, że dzięki temu dużo osób zobaczy mój film – mówi Artur Wyrzykowski. – Będę go rozprowadzał na DVD, będzie można go puszczać w dowolnych miejscach. Marzę jednak by premiera filmu odbyła się w kinie...

Szczegółowe informacje o projekcie na stronie www.wszystko.net lub www.kompilacja.pl.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

ciekawy pomysł na artykuł- wzbudza zainteresowanie;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetny pomysł na artykuł.... i na film oczywiście;) trzymam kciuki za sukces filmu!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

nic dodać nic ująć +

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.01.2007 18:56

Poprostu fajne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisałaś super artykuł!! Chciałbym aby Artur znalazł tyle pieniędzy ile potrzeba bo to jest super rzecz i tak trzymać:) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

TU jest miejsce na takie newsy:))) Pozdrowienia dla Matchaja i Tośki;) ++++

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajnie i ciekawie napisany artykuł+

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo ciekawy pomysł i dobrze że został opisany na link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wierzę w Artura!!! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.