Facebook Google+ Twitter

Chcesz być przebojową kobietą? Posłuchaj tego e-booka!

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Chcesz stać się przebojową kobietą, czy wolisz pozostać grzeczną dziewczynką? Decyzja należy do ciebie, ale najpierw posłuchaj e-booka "Grzeczne dziewczynki stoją w miejscu... a przebojowe kobiety robią karierę...".

Grzeczne dziewczynki stoją w miejscu... a przebojowe kobiety robią karierę / Fot. MT BiznesKate White, autorka książki "Grzeczne dziewczynki stoją w miejscu... a przebojowe kobiety robią karierę", była grzeczną dziewczynką do czasu, aż pominięto ją przy rekrutacji na stanowisko redaktor naczelnej.

Autorka przekonuje nas, że każda kobieta od dziecka wychowywana jest na grzeczną dziewczynkę. A potem, mimo akceptacji i pochwał, nie jest w stanie sięgnąć po najwyższe laury. Bo tak naprawdę nagradzane i chwalone są te kobiety, które mają własne reguły, często i bardzo ryzykują, dbają tylko o swoje interesy i przede wszystkim nie dbają o to czy ktoś je lubi, czy też nie.

Autorka serwuje nam porównie 10 cech grzecznej dziewczynki i przebojowej kobiety. Cenne i potrzebne porównanie. Każda z nas może sprawdzić czy bliżej jej do pierwszej, czy do tej drugiej. Historię przemiany z grzecznej dziewczynki w przebojową kobietę, w humorystyczny sposób, opisuje na własnym przykładzie.

White cofa się w swojej opowieści do okresu dzieciństwa, kiedy była bardzo grzeczną dziewczynką, która nigdy nie odważyłaby się sprzeciwić rodzicom. Tak samo mało asertywnie zachowywała się w pracy. Czasem zdarzało jej się postąpić inaczej, ale nie widziała w ten zmianie niczego dobrego.

Gdy okazało się, że trudno dobrze wykonywać swoje obowiązki zarówno w pracy jak i w domu, autorka zrozumiała, że trzeba zmienić styl pracy. Przede wszystkim nauczyć się natychmiastowego podejmowania decyzji, oddelegowywania do zadań, skupiania się na ogólnym obrazie sytuacji a nie na szczegółach oraz śmiałości w myśleniu oraz przestać przejmować się tym czy ktoś nas lubi. Autorka książki jest dziennikarką, w "Grzeczne dziewczynki..." czytelnik ma więc również możliwość dowiedzenia się jak wygląda praca w redakcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Marto e-booka się czyta, a słucha: audiobooka :) pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawda, ale nie każdą kobietę stać na takie wyzwanie. Trzeba koniecznie przeczytać książkę:) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat nie podlegający dyskusji, sama prawda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.