Facebook Google+ Twitter

Chcesz głosować w Warszawie? Pospiesz się!

Rośnie liczba osób, które chciałyby głosować w stolicy, choć nie są tu zameldowane. Dziś mija termin zamykania list wyborców. Ostateczna liczba dodatkowych głosujących w całym mieście może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy.

Wybory samorządowe 2006 / Fot. APPDziś nastąpi zamknięcie list wyborców. Dla osób, które chciałyby głosować na terenie stolicy, a nie są tu zameldowane, to ostatni dzwonek, by zgłosić się do urzędu dzielnicy i uzyskać możliwość oddania głosu. Dla tych, którzy dotychczas nie zdążyli tego zrobić, dziś urzędnicy pracować będą do godz. 18. Liczba chętnych, by w stolicy oddać swój głos, wciąż rośnie. Na Mokotowie, jednej z najbardziej obleganych dzielnic, urzędnicy zanotowali do wczoraj 1,5 tys. nazwisk. - Dziennie dopisuje się około 500 osób, więc szacujemy, że do godziny 18 uzbiera się około 2 tys. chętnych - tłumaczą mokotowscy urzędnicy.

Podobna sytuacja jest na Ochocie, gdzie znajdują się akademiki, w których mieszkają przyjezdni studenci. Około 400 wniosków spodziewają się dziś urzędnicy ze Śródmieścia. Szacują jednak, że ostateczna ilość nazwisk także może przekroczyć 2 tysiące. Nie wszystkie dzielnice jednak cieszą się takim powodzeniem. Na Bemowie, gdzie przecież także stoją studenckie akademiki, do godz. 8 rano zgłosiły się 633 osoby. Ostatecznie tamtejsi urzędnicy spodziewają się około 750 nowych wyborców.

Choć czasu pozostało coraz mniej, już nie tylko politycy, ale i stołeczni urzędnicy apelują, by jednak do listy w swojej dzielnicy się dopisać i tym samym zapewnić sobie prawo do głosowania. Warto to zrobić tym bardziej, że procedura zgłoszenia swojego nazwiska nie jest skomplikowana i trwa dosłownie kilka minut.

Wystarczy udać się z dowodem osobistym do odpowiedniego dla naszego miejsca zamieszkania urzędu dzielnicy i wypełnić krótki wniosek. Dla tych, którzy nie zdążą tego zrobić, przepisy przewidują jeszcze jedno - mniej wygodne - rozwiązanie. Do 19 października spóźnialscy będą mogli odebrać w urzędzie w miejscu swojego zameldowania zaświadczenie, które pozwoli im głosować w każdym miejscu w Polsce.

Czytaj też:
PO apeluje o udział w głosowaniu osób bez meldunku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.