Facebook Google+ Twitter

Chcesz jechać pociągiem - poznaj najpierw strukturę PKP

Wybierając się w podróż z Lublina do Skierniewic nie przypuszczałem, że zamiast przewodnika powinienem dysponować aktualną strukturą grupy PKP. Okazuje się, że jej nieznajomość może uczynić z podróży mały horror.

Piątek, 31 lipca, godzina 17.45

Wraz z żoną przyjeżdżamy na dworzec PKP w Lublinie, by po uprzednim zakupieniu biletów, udać się w podróż do Skierniewic przez Warszawę. Wydaje się nam, że jesteśmy przygotowani do wyjazdu całkiem nieźle. Po długich poszukiwaniach, w internecie znaleźliśmy informację o tzw. "Bilecie turystycznym" dostępnym na przejazdy pociągami osobowymi i pospiesznymi od godziny 18.00 w piątek, do godziny 6.00 w poniedziałek. Uradowani perspektywą zakupu tańszego biletu ustawiamy się w dość długiej kolejce do kasy.

Piątek, 31 lipca, godzina 18.00

Po odstaniu swojego w ogonku przedstawiamy pani kasjerce prośbę o sprzedanie wspomnianego wyżej "Biletu turystycznego". Okazuje się, że pani o takowym nie słyszała. Owszem jest podobny bilet, ale nazywa się "Bilet podróżnika", dotyczy pociągów spółki PKP Intercity i jest ważny od 19.00. Tłumaczymy więc pani dość grzecznie, iż na stronie PKP znaleźliśmy informację o innym bilecie zniżkowym - co dla nas bardzo istotne - ważnym od 18.00 na pociągi pospieszne i osobowe. Po dłuższej, nie przynoszącej konkretów wymianie zdań, przy której każda ze stron zostaje przy swoim, odchodzimy do okienka i udajemy się do informacji.

Piątek, 31 lipca, godzina 18.07

Dość zirytowani oczekujemy na przyjście kogoś, kto zgodnie z nazwą okienka jest w posiadaniu najcenniejszego z dóbr: informacji. Po około 3 minutach oczekiwania zjawia się pani, której tłumaczymy, to co kasjerce. konsternacja na twarzy jest dość niepokojącym sygnałem. Gdy żona pyta, nadal zadziwioną panią czy posiada dostęp do internetu ta otwiera drzwi boksu i prosi byśmy jej wyszukali rzeczoną informację. Po kilku chwilach, z niemałym triumfem pokazujemy znalezisko. Pani - tym razem już pewna siebie - zaczyna swój monolog, że bilet, o który nam chodzi jest ważny w pociągach spółki PKP Przewozy Regionalne, a ten którym chcemy jechać o 18.31 należy do PKP Intercity. Czytamy więc głośno z ekranu zdanie w naszej opinii kluczowe: "Od 15 czerwca 2009 r. Bilet turystyczny jest dostępny w dwóch wersjach: tylko na pociągi osobowe oraz na osobowe i pospieszne (...)" Tłumaczymy, dość już wzburzeni, że pociąg, którym chcemy jechać jest przecież pospieszny. Pani niczym mantrę powtarza: "bilet jest ważny w PKP Przewozy Regionalne".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"Bilet turystyczny jest dostępny w dwóch wersjach: tylko na pociągi osobowe oraz na osobowe i pospieszne."
Taka informacja jest podstawą do wszczecia postepowania wyjasniajacego u rzecznika konsumentów. Z uwagi na fakt, iz PKP IC, jak i PR są firmami oferującymi usługę masowo, mozna zainteresować sprawą UOKiK. W przypadku takiej ew. warto mieć screen i dołączyć go do zgłoszenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swego czasu katowicka "Wyborcza" napisała artykuł o absurdach PKP. Liczyli na odzew czytelników, ale nie aż taki - zasypani zostali lawiną maili z całej Polski. Na podstawie relacji czytelników, powstało wygląda że blisko 200 artykułów (10 stron po 20), które przeczytać można tu: http://miasta.gazeta.pl/katowice/0,99180.html (uwaga! tylko dla czytelników o mocnych nerwach!)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska rzeczywistość.Najlepszym komentarzem jest brak komentarza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.