Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1556 miejsce

Chcesz kupić książeczkę Sanepidu? Nie ma sprawy!

Książeczka badań Sanepidu gotowa "do użycia" w jeden dzień, za jedyne 80 złotych...! Ten nielegalny proceder promuje anonimowy oszust z Warszawy za pośrednictwem znanego portalu ogłoszeniowego.

 / Fot. http://www.gis.gov.pl/, Transferred from pl.wikipedia; transferred to Commons by User:Pjahr using CommonsHelpNa znanym portalu ogłoszeniowym Gumtree.pl pojawiło się ogłoszenie o treści zdecydowanie łamiącej polskie prawo, przynajmniej w dwóch paragrafach:

"witam!! posiadam niezbędne do pracy przy artykułach spożywczych KSIĄŻECZKI BADAŃ SANEPIDU !! są dostępne EKSPRESOWO!!!!!!!!.z wszystkimi niezbędnymi wpisami i badaniami!! możliwy odbiór osobisty na terenie warszawy w jeden dzień!!! lub wysyłka pocztowa na twój adres 3-4 dni (przesyłka pobraniowa - płacisz dopiero gdy odbierasz) jest w pełni kompletna i możesz się nią posługiwać od razu!!! oszczędzasz czas i hajs!! (książeczka-80+14zł wysyłka za pobraniem)!! jeśli jesteś zainteresowany i chcesz znać więcej szczegółów to proszę o telefon-- 880-338-...".

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Karol Ambroziak
  • Karol Ambroziak
  • 24.07.2011 10:11

Marne dziennikarzyny z tego portalu podniecają się problemem fałszowania książeczek a prawdziwy problem tkwi w bzdurnych przepisach, które tych książeczek wymagają. Co z tego że dzisiaj wyrobię książkę w sanepid skoro jutro zarażę się jakąś chorobą? Po co w ogóle te książeczki? Odpowiem wam po co: aby banda darmozjadów z sanepid miała bezużyteczne stanowiska pracy. Wyrobienie tej książeczki, sama procedura też jest bez sensu. Równie dobrze mogę chodzić z kałem znajomego, który jest zdrowy a nie swoim. W imię złudnego poczucia bezpieczeństwa doi się obywateli z kasy i utrudnia im życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Magda Gontar
  • Magda Gontar
  • 21.01.2011 17:48

No tak, ma pani racje ale do tego kroku zmusiła mnie możliwość podjęcia dobrej pracy pod warunkiem posiadania książeczki(w trybie ekspresowym), nie tłumaczy mnie to ale przecież teraz nie pójdę na policję i nie zgłoszę że zostałam oszukana przy próbie zakupu fałszywej książeczki. po prostu dostałam dobrą lekcję od tej osoby i wiem że mam się od takich spraw trzymać daleko. pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo prawdopodobnie ten człowiek, który sprzedał Pani czystą książeczkę, deklarując sprzedanie gotowej do użycia naruszył art. 286 par.1 kk (oszustwo) zagrożonego karą do 8 lat więzienia. Nie mniej osoby kupujące tego rodzaju "wypełnione" dokumenty po pierwsze same popełniają przestępstwo, a po drugie wykazują się ogromną nieodpowiedzialnością, godną wielkiego potępienia.

W świetle Pani komentarza, Pani przestępstwo próbowała popełnić, bo planowała się Pani posługiwać świadomie sfałszowanym dokumentem, do czego na szczęście nie doszło. Nie mniej jednak, ów przedsiębiorczy mężczyzna prawdopodobnie popełnił przestępstwo z podanego wyżej art. 286 par.1 kk:

"Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Komenda stołeczna zajmie się sprawą handlu książeczkami Sanepidu: link

Komentarz został ukrytyrozwiń
magda gontar
  • magda gontar
  • 19.01.2011 23:41

witam!! ja niestety kupiłam taką książeczkę z tego portalu i otrzymałam od niego/niej piękną czystą książeczkę.... za 80zł a taka sama w księgarni kosztuje 2,50zł...... jestem idiotą i dostałam nauczkę

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to dopiero draństwo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.