Facebook Google+ Twitter

Chcesz kupić letnie opony? Pospiesz się, ceny idą w górę!

Kierowcy mogą już odetchnąć po zimie i jeżeli jeszcze tego nie zrobili, pomyśleć o wymianie opon na letnie. Im szybciej, tym lepiej, gdyż producenci zapowiadają sporą podwyżkę cen.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Tire_tread.jpg&filetimestamp=20060712153000 / Fot. fot. Ambiguous @ Flick, Creative Commons 2.0Dla pracowników serwisów wulkanizacyjnych rozpoczął się właśnie sezon wymiany opon z zimowych na letnie. Niestety kierowców nie ucieszy fakt, że nowe opony podrożały o 15 proc. w stosunku do cen zeszłorocznych.

Nie napawa optymizmem również to, że, jak pisze wprost.pl, to jeszcze nie koniec podwyżek ogumienia.

Marta Konopacka z firmy oponiarskiej Dębica przyznaje w rozmowie z Wprost, że opony tego producenta już zdrożały o ok. 20 proc. Tłumaczy to tym, że: "podwyżka była konieczna ze względu na rosnące ceny energii i surowców wykorzystywanych przy produkcji opon, m.in. kauczuku naturalnego czy sadzy technicznej".

Inni producenci, według Moniki Siarkowskiej z Oponeo.pl, również podnieśli ceny. Średnie podwyżki wynoszą około 15 proc. Dodaje ona również, że nadal najtaniej zakupić można ogumienie dzięki wyszukiwarkom internetowym. Różnica w cenie może sięgnąć nawet 20 proc.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.