Facebook Google+ Twitter

Chcesz kupić zwierzaka? Zobacz go najpierw w internecie!

W Piastowie pod Warszawą uruchomiono pierwszy w naszym kraju i jeden z pierwszych w Unii Europejskiej zoologiczny sklep on-line, w którym za pośrednictwem kamer internetowych można obejrzeć na żywo gady, płazy, bezkręgowce i zwierzaki.

Zobacz, jakie jesteśmy piękne i z jaką gracją poruszamy się na wybiegu / Fot. Andrzej FilipowiczWłaściciele sklepu nie obiecują, że zwierzę się nie schowa i zawsze będzie widoczne, ale przy odrobinie cierpliwości można je obejrzeć z każdej strony, strony, którą sam "obiekt" zechce pokazać. Jeżeli dacie znać właścicielom sklepu, którego mieszkańca chcielibyście podglądać, to postarają się podłączyć jego lokum do kamery.

Na pomysł takiej ekspozycji mieszkańców ZooFaktor wpadli Izabella Mulak i Marcin Szporko, którzy od wielu lat są związani z rynkiem zoologicznym i w końcu postanowili otworzyć własny sklep. Zwierzęta były i są dla właścicieli ZooFaktor wielką życiową pasją, którą postanowi podzielić się z innymi - internautami również.

W celu wirtualnej ekspozycji w czasie rzeczywistym gadów, płazów,U nich nie kupujesz kota w worku, bo zanim kupisz - możesz zobaczyć na żywo / Fot. Andrzej Filipowicz bezkręgowców, małych ssaków, psów i kotów tam zamieszkałych, zakupiono i zainstalowano 5 specjalnych kamer IP oraz wydzierżawiono łącze internetowe o podwyższonych parametrach upstream, czyli szybkości wysyłania danych.

Przekaz strumieniowy z kamer IP, zainstalowanych w tym sklepie, pozwala na emisję video w wysokiej jakości za pośrednictwem sieci internet i specjalnie wykonanej do tego celu strony - w komputerach, telefonach komórkowych oraz innych urządzeniach mobilnych bez konieczności wcześniejszego ściągnięcia oglądanej zawartości do pamięci używanych do tego celu terminali.

Zobacz, jakie mam piękne, naturalne futerko / Fot. Andrzej FilipowiczZe względu na wysokie koszty dzierżawy łącz nadawczych o odpowiedniej minimalnej wydajności oraz olbrzymie koszty budowy platformy transmisji on-line, sygnał video z kamer zainstalowanych w ZooFaktor pobierany jest przez serwery strumieniowe Grupy iTTv, która jest partnerem technologicznym i operatorem przekazu, a następnie redystrybuowany w technologii Flash Live Video przez stronę sklepu na potrzeby odbiorców - użytkowników sieci internet, bez względu na miejsce ich pobytu.

Życzymy ciekawych obserwacji na stronach www.zoofaktor.pllub przez strony operatora i partnera technologicznego przekazu pod adresem www.ittv.pl .

Słonia online tam raczej nie spotkacie i nie kupicie, ale jak mówią własciciele ZooFaktor - każda potwora znajdzie swojego amatora!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Moja opinia na temat tego sklepu jest poniżej zera. Niestety zawiodłam się bardzo na tym sklepie i sprzedawcy. Kupiliśmy świnkę chłopczyka podobno co się okazało po wizycie u weterynarza że jest to dziewczynka. Była przechowywana z facetami i co się stało po prawie nie spełna 3 misiącach urodziła dwa maluchy. Pan dał siano i karme dla młodej matki która miała misiąc jak zaszła w ciąże co jest bardzo nie zdrowe dla świnek hodowlanych w domu. A co było w sianie? Mole!!!! Odrazu się to wyrzuciło. Myślelismy że to był jednorazowy wybryk, lecz nie. Zamieniliśmy jednego samczyka na samiczkę w sklepie i zaczęły się dalsze problemy. W karmie którą dostaliśmy od sprzedawcy byli larwy moli i puste kokony, w innych smakołykach także. Sprzedawca przyznał się że w ostatnim czasie wytępili dwa gniazda w sklepie moli lecz dalej fruwają po nim i nie tylko po nim ale i u wierzaków w klatkach czy terrariach. Pan zwrócił pieniądze za wszystko w kwocie 150zł z czego straty są większe. Zobowiązał się ponosić koszty usuwania moli z domu, lecz jak do tej pory są dalej. Są to nie typowe mole gdyż zwierzęce wleca wszędzie nawet do kuchni czy do łazienki. Mamy jeszcze inne zwierzaki i nawet u szczurów mozna napotkać na mole. Są wszędzie w ubraniach i w szafkach. A Pan sprzedawca myśli ze słowa 'przepraszam' i zwrot kosztów wystarczy. Dla mnie takie warunki w sklepie oologicznym są karygodne. W żadnym sklepie nie spotkalam sie z takimi rzeczami, wręcz odwrotnie. A tu na dzień dobry śmierdzi w tym sklepie i latają robaki wszędzie. I nie polecam tego sklepu!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy pomysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.