Facebook Google+ Twitter

Chcesz lecieć do Stanów Zjednoczonych? Naładuj swój sprzęt elektroniczny

Amerykanie zaostrzają procedury bezpieczeństwa na lotniskach. Jedna z zasad dotyczy sprzętu elektronicznego. Urządzenia rozładowane lub takie, których nie da się włączyć z innego powodu będą zatrzymywane.

 / Fot. By Reinraum (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsZasada jest prosta: na pokład samolotu będzie można zabrać wyłącznie sprzęt, który się włącza. Procedurę przygotowała Federalna Administracja Bezpieczeństwa Transportu. Dotyczy ona lotów do Stanów Zjednoczonych. Skąd pomysł na takie zabezpieczenia? Włączenie urządzenia ma być koronnym dowodem na to, że nie jest ono np. zmyślnie skonstruowaną bombą, która imituje gadżety elektroniczne.

Procedura dotyczyć będzie wszystkich pasażerów - podaje serwis Gazeta.pl.

Specjalne środki bezpieczeństwa związane są informacjami wywiadu USA, że terroryści pracują nad bombami, których nie da się wykryć podczas kontroli na lotniskach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dość, że jeszcze nie cofają posiadaczy urządzeń z obudową w kolorze soczystej zieleni lub z detalami utrzymanymi w takiej królewskiej tonacji kolorystycznej i liternictwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę pamiętać o zasadniczej sprawie, o czym Autor zapomniał :

http://www.poloniawchicago.com/t/cozabrac.htm

11. Napięcie prądu w USA ma 110/120 V. Wszystkie urządzenia elektryczne przywiezione z Polski nie będą tutaj działały (transformator wymagany). Na początku weź ze sobą urządzenia na baterie. Później zaopatrzysz sie tutaj w odpowiednie urządzenia elektryczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.