Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

45694 miejsce

Chcesz mieć córki krasawice, odwiedź kaszubskie Sierakowice

Od 1 stycznia 2012 r. dodatkowy urlop macierzyński zostanie wydłużony o dwa lub trzy tygodnie (w zależności od liczby urodzonych dzieci). Z kolei urlop ojcowski będzie trwał dwa, a nie jak dotychczas jeden tydzień.

 / Fot. Wiadomości24To zmiany, które mają zachęcić młodych Polaków do tworzenia rodzin wielodzietnych. I chociaż już 1 stycznia 2009 r. weszła w życie tzw. ustawa prorodzinna, która wydłużyła zwykły urlop macierzyński i wprowadziła dodatkowy, a także urlop ojcowski, przyrost naturalny osiągnął ujemny wynik 0,03 proc. Przez cały rok 2010 r., urodziło się 415 tys. dzieci, czyli o 4 tys. mniej niż rok wcześniej. Wskaźnik "dzietności" spadł z 1,40 do 1,38.

Rynek w Sierakowicach / Fot. Andrzej SadowskiW ciągu trzech pierwszych kwartałów 2011 r. przyszło na świat zaledwie 295,9 tys. dzieci, czyli o 19 tys. mniej niż w tym samym okresie w 2010 r. Najwięcej dzieci rodzą kobiety w wieku ok. 30 lat. Tradycyjnie już, rodzi się więcej dziewczynek niż chłopców, większy jest też wskaźnik urodzin na wsi niż w miastach.

Według GUS powiat Kartuski na Kaszubach, to miejsce o najwyższym współczynniku urodzeń w Polsce. W statystykach urodzeń przodują Sierakowice z dominującym modelem rodziny 2 plus 4. Być może dlatego wieś Sierakowice w krótkim czasie powiększyła swoją "ludność" z 7068 osób, do prawie 10 tys.

Widocznie Kaszubi nie przejmują się ok. 50-procentowym bezrobociem w grupie wiekowej 15 – 34 lata, tym że w 38-milionowej Polsce działają obecnie 392 żłobki, które dysponują około 30 tys. miejsc dla dzieci, tj. dla ok. 7 procent urodzonych niemowlaków. Może sprawia to panujący tam mikroklimat? Młodzi rodzice nie mają tu problemów z bezdzietnością.

Cóż, jeżeli nie po drodze wam do Połczyna ("Chcesz mieć córkę albo syna, przyjedz z żoną do Połczyna"), odwiedź koniecznie Sierakowice. Tam w leniwej, sielskiej atmosferze dużej wsi kaszubskiej, możesz przybliżyć model swojej rodziny do średniej Sierakowic i pomóc naszemu państwu we wzroście współczynnika urodzeń, a co za tym idzie, odsunięciu konieczności podwyższenia wieku emerytalnego do 70 lat (ujemny przyrost naturalny).

A ponieważ w Polsce, a w szczególności w Sierakowicach, rodzi się więcej dziewczynek, możesz spodziewać się urodziwych córek: Chcesz mieć córki krasawice, odwiedź kaszubskie Sierakowice! A jeżeli interesują cię związki pozamałżeńskie, jedź do Łodzi, ok. 30 procent nieślubnych dzieci rodzi się w Łodzi.


Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Przeczytaj też artykuł Andrzeja: Apolonia kobiecy symbol (logo) Polski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czas podokańczać wierszyki (limeryki):

Chcesz mieć córki krasawice,
Odwiedź kaszubskie Sierakowice.
Tam w leniwej (sielskiej) atmosferze,
Chęć na seks nas bardziej bierze.
Ponoć nie ostały się tam dziewice.

Jak żeniaczka po głowie ci chodzi,
Jedź szukać żony do Łodzi.
Tam przy zwiększonym wyborze,
Gratka ci trafić się może.
Nawet z odzysku, byle na chodzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Marek Szerszeń
  • Marek Szerszeń
  • 07.01.2012 20:14

Ale największa przewaga pań 110/100, jest w Łodzi i Łódzkim. "Jak ci żeniaczka po głowie chodzi, jedz szukać żony do Łodzi".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kaszubianka
  • Kaszubianka
  • 03.01.2012 12:54

Kaszubi, cała Polska was chlubi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Józef Ż.
  • Józef Ż.
  • 01.01.2012 21:59

Chyba pojadę do Sirakowic, bo mam już trzecią żonę i żadna nie mogła zajść w ciążę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Singielski Jarosław
  • Singielski Jarosław
  • 01.01.2012 19:26

To ja singiel, może pojadę do Łodzi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.