Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11480 miejsce

Chcesz obywatelstwo USA? Jedź na misję do Iraku

"W ramach kampanii 'Go to army' amerykańscy rekruterzy werbują obcokrajowców posiadających zielone karty, głównie Latynosów i Polaków. Dają im błyskawicznie amerykańskie obywatelstwo. Potem - na wojnę" - czytamy w dzisiejszej Gazecie Wyborczej.

 / Fot. US Air Force/public domainArtykuł "Obywatel US Army" autorstwa Marcina Górka i Adama Zadwornego, przedstawia dotąd nieznany obraz polskiego wkładu w wojnę z terroryzmem, którego ceną było do tej pory życie dwudziestu Polaków. Polegli w Afganistanie i Iraku, walcząc pod amerykańskimi sztandarami z terroryzmem.

Czytaj też: Tajemnice polskiej misji w Iraku


- Niemal każdego dnia w Kabulu, kiedy lądowały amerykańskie samoloty z żołnierzami, spotykałem wysiadających z nich Polaków - powiedział dziennikarzom GW polski oficer, który spędził w Afganistanie pół roku.

Słynny plakat z czasów I Wojny Światowej pokazujący postać Wuja Sama (Stany Zjednoczone) wzywającego obywateli do zaciągania się do armii. / Fot. US Government/public domainNiestety nikt nie prowadzi statystyki dotyczącej liczby Polaków zgłaszających się co roku do służby w US Army (Armia Stanów Zjednoczonych - red.).

Czytaj też: Żołnierze w Afganistanie: ryzyko za 10 tys.


"Płk Zbigniew Rzepa z Naczelnej Prokuratury Wojskowej mówi, że w myśl polskiego prawa obywatele RP w US Army są przestępcami - czytamy w arykule - jeśli nie uzyskali stosownej zgody ministra obrony narodowej na służbę w obcym wojsku. To przestępstwo zagrożone karą do pięciu lat więzienia - dowiadujemy się z Gazety Wyborczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Artur garniec
  • Artur garniec
  • 17.08.2011 19:40

Polska i Amerykańska armia to pierdolone cwele.

Kiedyś ktoś ich rozpierdoli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
stajan
  • stajan
  • 11.05.2011 18:47

Nam Polakom wiz nie chcą znieść,ale na "mięso armatnie"chętnie wezmą.Czasem myślę , dlaczego nas tak nienawidzą.Muszą mieć coś do nas.To wielki wstyd dla Ameryki i dla Polski,że jesteśmy jedynym krajem w Unii Europejskiej ,któremu nie zniesiono wiz do USA.Chyba jest winna też Polonia amerykańska za małą aktywność w tej sprawie.Kanada zniosła wizy tak szybko "z dnia na dzień" bo były naciski ze strony Polonii Kanadyjskiej.Ciągle USA powołuje się na duży procent odmowy wiz,to idiotyczne tłumaczenie.Przecież to ambasady USA decydują o odmowie wiz,a często odmawiają wizy,żeby mieć duży procent odmówionych wiz,i tak może być bez końca.OJ AMERYKO,AMERYKO A TYLE DOBRA DAŁA TOBIE BIEDNA POLSKA I POLACY.

Komentarz został ukrytyrozwiń
stanislaw bednarz
  • stanislaw bednarz
  • 11.05.2011 18:43

Przestancie pierdoly pisac bo mi sie mokro robi przyjedzcie i sprawdzcie polakow w armi usa jest moze 001reszta to kontraktorka i sprzatanie taka jest prawda ale trzeba czyms zainteresowac czytelnika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.