Facebook Google+ Twitter

Chcesz odreagować? 2 maja odbędzie się festiwal tłuczenia talerzy #odzłośćsię

2 maja odbędzie się w Warszawie festiwal tłuczenia talerzy #odzłośćsię. Taka forma odreagowania jest popularna w innych krajach. Terapię polegającą na tłuczeniu talerzy prowadzi od pewnego czasu Russell Chastain, były marine z Jacksonville w Północnej Karolinie .

 / Fot. AIPChoć festiwal tłuczenia talerzy odbędzie się dopiero w maju, to na Facebooku udział w wydarzeniu zadeklarowało już prawie 5 tysięcy osób. Nawet jeśli tego rodzaju deklaracje nie przekładają się w pełni na rzeczywistą frekwencję, to jednak potrzeby odreagowania złości przez warszawiaków nie sposób zlekceważyć.

Popularność inicjatywy może częściowo wynikać z tego, że podobne pomysły nigdy wcześniej nie były wdrażane w życie w naszym kraju. Nie są jednak czymś zupełnie nowym. Terapię polegającą na tłuczeniu talerzy prowadzi od pewnego czasu Russell Chastain, były marine z Jacksonville w Północnej Karolinie (USA). Podobną możliwość oferuje The Venting Place w stolicy Japonii, Tokio.

Festiwal tłuczenia talerzy "#odzłośćsię" odbędzie się 2 maja w godz. 14-18 w Alternatywa Cafe Marszałkowska przy pl. Unii Lubelskiej (wejście od Al. Szucha). Wstęp wolny. Talerze do tłuczenia zapewnia organizator, którym jest sklep Nic Podobnego. Będzie można je nabyć za symboliczną kwotę na miejscu. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników, tłuczenie będzie odbywać się tylko w wyznaczonej strefie pod nadzorem organizatorów.

Uczestnicy nie mogą ani wynosić talerzy do tłuczenia, ani przynosić własnych przedmiotów, które chcieliby stłuc. Będzie można zawiesić napis lub obrazek, w który chcemy cisnąć talerzem. Organizatorzy zachęcają do wykrzyczenia swojej złości, ale zaznaczają, że nie będą tolerowali mowy nienawiści. Osoby prywatne i instytucje, które chciałyby wykorzystać potłuczone talerze np. do celów artystycznych, mogą skontaktować się z organizatorami wydarzenia.

Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

2 maja? Do Warszawy nie pojadę, ale u siebie - na wiosce - chętnie spróbuję. Tym bardziej, że wyjmując wczoraj naczynia ze zmywarki zauważyłam, że dwa talerze są wyszczerbione:)
Świetna informacja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.