Facebook Google+ Twitter

Chcesz oszczędzić na paliwie? Tankuj przy marketach

Kierowcy z niepokojem patrzą na rosnące ceny paliw. Za litr oleju napędowego muszą zapłacić prawie 6 złotych. Niewiele tańsza jest benzyna. Wielu z nich tankując swoje pojazdy szuka oszczędności.

Jednym ze sposobów na oszczędności przy tankowaniu samochodu jest kupno paliwa na stacjach zlokalizowanych przy marketach. / Fot. Rama, Creative Commons 2.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Petrol_pump_mp3h0355.jpg?uselang=pl Jednym ze sposobów na oszczędności przy tankowaniu samochodu jest kupno paliwa na stacjach zlokalizowanych przy marketach. Okazuje się, że za litr najpopularniejszej benzyny Pb 95 musimy zapłacić tam średnio 5,5 zł. To około 20 groszy mniej niż na stacjach należących do dużych koncernów - podaje serwis motofakty.pl Przy tankowaniu pełnego zbiornika mogącego pomieścić 45 litrów, zaoszczędzimy około 10 złotych.

Dlaczego przy marketach cena jest niższa? Odpowiedź jest prosta. Dla sieci handlowych jest to tylko sposób na przyciągnięcie klientów. Nie traktują tego, jako głównego źródła dochodów. Niekiedy ceny paliw bywają niższe od hurtowych. Choć w Polsce nadal takich punktów jest niewiele, to ich popularność stale wzrasta. Najwięcej posiada Intermarche i Carrefour. Stacja zlokalizowana przy markecie jest w stanie sprzedać rocznie nawet do 6 mln litrów, a ta przeciętna zlokalizowana w innym miejscu - 2 mln.Taka sytuacja nie uszła uwadze dużych koncernów paliwowych. Lotos i Orlen uruchomiły już sieci stacji ekonomicznych, gdzie oferowane paliwo jest o kilka groszy tańsze. Na otwieraniu stacji przy centrach handlowych najbardziej tracą mali przedsiębiorcy, którzy nie są w stanie sprostać konkurencji.

Nie brakuje także obaw wśród kierowców o jakość paliw sprzedawanych na takich stacjach. Okazuje się, że najczęściej paliwa pochodzą od tych samych dostawców, którzy zaopatrują duże koncerny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

micke lee
  • micke lee
  • 31.01.2012 21:49

najtaniej kosztuje rosyjski diesel 4 zl za litr cena w polskim braniewie albo elblagu a jezeli doda sie brytyjskiego srodka redex do do diesla z nanoczasteczkami wegloworowymi to mamy diesla ultimate lub v/power sprawdzone i stosowane

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szczecinianin
  • Szczecinianin
  • 31.01.2012 13:36

Myślę ,że t nie wszędzie tak jest .W Szczecinie na osiedlu Słonecznym przy Carrefour albo przy Castoramie było rzeczywiście nieco tańsze paliwo ale o gorszych parapetach .Gdy tylko dolewałem paliwo to nie było łatwo zauważyć jak pracuje silnik ale gdy zatankowałem pełny bak to wówczas widziałem różnicę .Silnik głośniej pracował i był "mułem" , powolnym i ciężko się rozpędzał . .Teraz tankuję w dużych stacjach renomowanych firm i wreszcie znowu mam samochód z prawidłowa praca .Jednak najlepsze paliwo i tańsze jest w stacjach Lukoil.Gdy jadę w stronę Gorzowa Wlp.to zawsze tankuję do pełna i w dwa kanistry w Będgoszczy( około 7km od Płoni, od granicy Szczecina dawna E-14, E-65 , S-3))właśnie w Lukoil.Obym tylko nie zapeszył ale piszę prawdę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż, panie Mariuszu, Ameryki to Pan nie odkrył. Ja robię tak od zawsze...Ale dobrze, że Pan przypomniał tym, którzy przepłacaja (np. na BP).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najtaniej to LPG wychodzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.