Facebook Google+ Twitter

Chcesz polecieć w kosmos? Możesz spełnić marzenie. Za 200 tys. dolarów

Sir Richard Branson potwierdził, że pierwszy lot w kosmos odbędzie się w 2013 roku z nim samym na pokładzie.

SpaceShipTwo / CC 3.0 / Fot. Virgin Galactic/Mark Greenberg Przemawiając na Airshow w Farnborough w Wielkiej Brytanii, Sir Richard Branson powiedział, że chciałby zrewolucjonizować sposób, w jaki latamy w kosmos i że on sam wraz z jego dwoma synami będą pierwszymi pasażerami jednej z jego firm Virgin Galactic. Pierwsi pasażerowie, którzy polecą w kosmos komercyjnie, będą mogli to zrobić w 2014 roku. Mimo bardzo wysokiej ceny, która wynosi 200 tys. dolarów i tylko 2 godzin lotu, aż 529 osób zapłaciło już kaucję i jest na liście oczekujących.

"Jestem niezmiernie dumny z tego, co już osiągnęliśmy i już niedługo zaprezentujemy regularne loty okołoorbitalne na SpaceShipTwo..." - mówił Branson.

WhiteKnightTwo z podczepionym SS2 / CC 3.0 / Fot. Jeff Foust SpaceShipTwo, tak nazywa się statek kosmiczny, który będzie zabierał na pokład 6 pasażerów i dwóch pilotów. Statek będzie wynoszony w powietrze przez WhiteKnightTwo, mały, dwukadłubowy samolot. SpaceShipTwo będzie uwolniony od nosiciela na wysokości około 15 tys. metrów, aby móc polecieć dalej w przestrzeń kosmiczną. Starty i lądowania będą odbywać się z Nowego Meksyku w USA. Pasażerowie oczywiście będą mieli zagwarantowany stan pełnej nieważkości, trwający około 6 minut.

Pierwsze komercyjne loty w kosmos powoli staja się rzeczywistością, a sir Branson ma powody do świętowania. Ktoś chętny?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.