Facebook Google+ Twitter

Chcesz poprawić sobie nastrój? Przyjdź na Lato Filmów

Już od poniedziałku warszawska publiczność może oglądać filmy w ramach 18. Festiwalu Lato Filmów. Projekcje potrwają do 22.04.2012.

18. Lato Filmow / Fot. Materiały festiwaloweFestiwal Lato Filmów jest na pewno dobrą propozycją dla osób, które w związku z bardzo zmienną pogodą chcą w ciekawy sposób zagospodarować swój czas. Twórcy postarali się, aby kolejna edycja była, jak zawsze, skupiona na interesujących scenariuszach.

Pokazy filmów, jak i wydarzenia towarzyszące, odbywają się w okolicach placu Zbawiciela, w Kinie Luna (płatne) oraz Planie B (bezpłatne pokazy w ramach cyklu "Krótkie i dobre. Scenariuszowy Konkurs Filmów Krótko- i Średniometrażowych").

Z pewnością warto polecić serię filmów Pióro Mistrza, z retrospekcją twórczości laureata nagrody pod tą samą nazwą, Kazimierza Kutza. Tego wybitnego scenarzystę, reżysera filmowego i teatralnego, pisarza, a obecnie senatora, będzie można spotkać 18 kwietnia w Lunie, od 17.

Wśród kategorii tematycznych na uwagę zasługuje "Międzynarodowy Konkurs na Film z Najlepszym Scenariuszem" (godne polecenia są: "Przebaczenie krwi" - Srebrny Niedźwiedź za scenariusz na MFF Berlin 2011 i nagroda za najlepszy scenariusz na MFF Chicago 2011 oraz tajemniczy "Zaginiony mundial"), "Panorama kina światowego" i "Najlepsze scenariusze sezonu" (warto obejrzeć "Fausta" - laureata "Złotego Lwa" na Festiwalu w Wenecji w 2011, "Kreta" - z dobrą rolą Borysa Szyca, "O północy w Paryżu" - w reż. Woody Allena, "Skóra w której żyję" - w reż. Pedro Almodóvara, a także "W ciemności" - tegorocznego polskiego kandydata do Oscara w reż. Agnieszki Holland).

Dla tych, którzy filmy chcą poznać od strony technicznej, przygotowano Strefę scenarzysty, z wykładami i warsztatami.

Festiwal, kolejny już raz, jest realizowany bez wsparcia finansowego m. st. Warszawy.

Więcej informacji na: latofilmów.pl

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.