Facebook Google+ Twitter

Chcesz poprowadzić tramwaj? Przyjedź do zajezdni Forteczna w Poznaniu

W niedzielę, 25 listopada obchodzone będzie święto pracowników kolei i komunikacji miejskiej. Jak co roku z tej okazji Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu zorganizuje imprezę dla mieszkańców Poznania.

Szkoleniowy tramwaj złożony z wagonów 105Na, w trakcie przejazdu prowadzony przez jednego z Poznaniaków. Zdjęcie zostało wykonane 25 listopada 2011 roku. / Fot. Mateusz WawrowskiJuż 25 listopada obchodzone będzie święto pracowników kolei i komunikacji miejskiej. Patronką kolejarzy jest św. Katarzyna Aleksandryjska.
Z tej okazji, jak co roku poznańskie MPK we współpracy z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych i PKP zorganizują dla mieszkańców Poznania komunikacyjną imprezę. Plan Katarzynkowej imprezy jest rozbudowany, każdy sympatyk będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Początek o godzinie 12.

Każdy zainteresowany będzie mógł pod okiem instruktora poprowadzić szkoleniowy tramwaj po zajezdni Forteczna. Na tę przyjemność, każdy chętny będzie musiał poświęcić dużo czasu. Jeśli nie jest się pierwszym w kolejce, później można czekać nawet 2 godziny. Tramwaj jest oblegany przez poznaniaków. Za możliwość poprowadzenia pobierana jest opłata w datku do skarbonki. Członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych zbierają pieniądze na odnowienie zabytkowych tramwajów.

Inną ciekawą propozycją dla miłośników tramwajów jest możliwość zobaczenia wnętrz zajezdni tramwajowej znajdującej się przy ulicy Głogowskiej. Normalnie zamknięta, tego dnia będzie otwarta. Wszyscy chętni dojadą do niej specjalnym tramwajem numer 19. Z okien zabytkowego tramwaju będzie można zobaczyć m.in. myjnię tramwajową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dziękuje Panie Andrzeju, nie przejmuje się negatywnymi ocenami. Nie każdemu się wszystko podoba. Od pewnego czasu już wielu tutaj jest takich zazdrośników. Może liczą na to, że mnie zniechęcą do pisania artykułów, ale ja się nie poddam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.