Facebook Google+ Twitter

Chcesz przejechać Krakowskim Przedmieściem? Podaj hasło!

Jak można przejechać Krakowskim Przedmieściem? Wystarczy krótkie hasło: "Do pałacu". Wtedy bez zbędnych przepustek, po części na dziko, po części za przyzwoleniem, można przejechać stołecznym Traktem Królewskim.

Krakowskie Przedmieście / Fot. Slawek L http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Widok_na_kosciol_sw_krzyza_rok_2008.jpg&filetimestamp=20080821211716Oficjalnie Krakowskim Przedmieściem przejeżdżać mogą taksówki, komunikacja i służba miejska oraz m.in. pracownicy: BOR, Kancelarii Prezydenta, Sejmu, Senatu, Rady Ministrów, Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego.

Dla ułatwienia zarówno życia jak i przejazdu naszym osobistościom i ich gościom, od końca stycznia strażnicy mają przepuszczać wszystkie samochody, których kierowcy użyją jednego z magicznych haseł: "do pałacu", "do ministerstwa", czy "do prezydenta" - jak podaje "Życie Warszawy". Strażnicy są zaniepokojeni, że w ten sposób Krakowskie Przedmieście znowu zapełni się samochodami.

Na temat doniesień gazety nie chce wypowiadać się Jolanta Borysewicz z zespołu prasowego stołecznej straży miejskiej, a wszelkie pytania ucina krótko - Kierowca bez przepustki nie wjedzie.


Źródło:wiadomości.gazeta.plWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.03.2010 14:35

Możesz zapytać Justynko rzeczników prasowych Prezydenta Krakowa i administratorów dróg krakowskich; czy w dużych miastach należy pozwalać jeździć prywatnym samochodom? W zamian za zakaz poruszania się w dużych miastach samochodami osobowymi można wprowadzić bezpłatną komunikację miejską.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.