Facebook Google+ Twitter

Chcesz redagować? Daj znać redakcji

Chcesz "zmoderować" jakiś tekst? Ten tekst jest adresowany do Ciebie! Przeczytaj uważnie, wprowadzamy katalog świętych, nienaruszalnych zasad.

 / Fot. redakcjaTekst adresowany jest do autorów, którzy mają możliwość korzystania z uprawnienia zwanego "moderacją obywatelską".

Co jakiś czas zauważamy, że niektórzy z użytkowników mających uprawnienia do moderowania tekstów, lubią zajrzeć w jakiś materiał, "podłubać" w nim coś, dopisać, skomentować. Niestety, często robią to bez porozumienia z nami. Wprowadza to - z bólem trzeba przyznać - spore zamieszanie, a osoby które wysłały do nas tekst czują się całkowicie zdezorientowane.

Dlatego do "10 zasad moderatora obywatelskiego" dopisujemy 4 nowe, które muszą być bezwzględnie przestrzegane:

1. Po pierwsze, kontakt z redakcją. Jeśli chcesz pomagać, zająć się jakiś tekstem musisz(!!) skontaktować się z redaktorem dyżurnym i powiedzieć mu o tym. Pamiętajcie, że redakcja ma prawo odmówić Wam możliwości obywatelskiej moderacji tekstu...

2. Po drugie, czat obywatelski. Za jedyną i słuszną formę komunikacji z nami w sprawie moderacji uznajemy komunikator Skype. Podczas pracy z tekstem musicie być w kontakcie z redaktorem dyżurnym, umożliwia to nasz "Czat obywatelski", jeśli nie jesteście na nim obecni, poproście o dodanie do niego. Zrobi to dyżurny.

3. Po trzecie kiedy "moderujecie" jakiś tekst i piszecie uwagi do autora, pamiętajcie, że musicie pisać poprawnie! Nie wolno zwracać Wam uwagi komuś, że robi literówki i błędy ortograficzne, podczas gdy w Waszej wypowiedzi/podpowiedzi roi się od niedopatrzeń tego samego typu.

4. Po czwarte, podpis. W uwagach podpisujcie się imieniem i nazwiskiem oraz dodawajcie, że jesteście moderatorem obywatelskim i piszecie uwagi w porozumieniu z redakcją. Możecie korzystać z formuły: "Uwagi przesyłam za zgodą redakcji. Pozdrawiam, Jan Kowalski, moderator obywatelski". Podpis pozwoli uniknąć nieporozumień w stylu: "A co ta redakcja taka duża?", "A kto to ten Jasiu Kowalski, przecież nie ma go w dziale "O redakcji"?"

Przeczytaj także:
Co redaktor obywatelski wiedzieć powinien?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Janusz:Chyba nie rozumiem pytania...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.01.2008 20:07

Pytanie: mozna w blogu pisac tzw. otwartym tekstem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, redakcja postanowiła wpuścić użytkowników na swój teren :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.01.2008 19:26

To przykre, ze trzeba uzytkownikom z uprawnieniami przypominac o rzeczach oczywistych...

Zgoda, jesli chodzi o punkt czwarty - nie wiedzialem o tym... Nigdy sie o tym nie mowilo. Ale coz za problem? Od dzisiaj podpisuje sie: Jasiu Kowalski... :)))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.