Facebook Google+ Twitter

Chcesz uzyskać odpust? Śledź Twittera papieża Franciszka!

Kojarzony z konserwatyzmem i skostniałymi strukturami Watykan, oferuje odpusty dla wszystkich osób, które zaczną śledzić wpisy papieża Franciszka na jego twitterowym koncie. Brzmi nieprawdopodobnie? Dowiedz się, jak to działa!

 / Fot. Casa RosadaChcesz odpustu - musisz w niego wierzyć

Watykan gwarantuje, że owe odpusty zmniejszą czas, jaki spędzi w czyśćcu grzeszny wierny. Kiedyś panował zwyczaj sprzedawania odpustów za pieniądze, dziś Kościół zamierza postawić na najnowsze narzędzia internetowej komunikacji. Watykan podkreśla jednak, iż o taką formę rozgrzeszenia nie będzie łatwo. Zgodnie ze starym zwyczajem, należy w nie wierzyć.

Według arcybiskupa Claudio Marii Cellego, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. komunikacji społecznej, nie uzyskasz odpuszczenia grzechów, tak jak dostajesz kawę z automatu.

Pokuta i skrucha kluczem do sukcesu

Odpust zapewnia również wspięcie się po Świętych Schodach w Rzymie, które odejmie nam 7 lat spędzonych w czyśćcu oraz pojawienie się na Światowym Dniu Młodzieży Katolickiej. Na Twitterze należy pokutować i być skruszonym - wówczas szanse na uzyskanie odpustu są wysokie.

Oprócz konta papieża Franciszka na Twitterze, Watykan uruchomił również swój profil na Facebooku oraz portal informacyjny obsługiwany przez aplikację na smartfony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

znalazłem , ale to jakaś lipa jest Papież w ogóle nie tweetuje :> Chyba, że nie ten profil, czy autor posiada link do konta Papieża? :> Panie Hadrianie narazie pododawałem same modelki VS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodaj przy okazji Baracka Obamę, Donalda Tuska, Kim Jong Una i Jezusa Chrystusa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a niedawno założyłem twittera :D zaraz poszukam Papieża i dodam do obserwowanych ahahah :DD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ha, ja też nie do końca rozumiem. Claudio Maria Celli, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Komunikacji Społecznej, tak się wyraził:
"Nie możecie uzyskać odpust tak, jak dostać kawę z automatu. Nie wystarczy obejrzeć w internecie czy śledzić papieża Franciszka z pomocą live streamingu na iPadzie. Tak samo podłączenie do Pope2You.net nie jest wystarczające. Są to tylko urządzenia. Liczą się Tweety lub zdjęcia, które papież wyśle ​​z Brazylii z Światowych Dni Młodzieży, żeby stworzyć prawdziwe duchowe owoce w sercu człowieka."
Dla mnie to trochę niespójne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To co w tym ma wspólnego Twitter czy Facebook, bo nie bardzo rozumiem... Nie wyobrażam sobie transmisji liturgii (jakkolwiek idiotycznie to nie brzmi) za ich pośrednictwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Hadrian Komiński
Trochę to Autor uprościł.
Gwoli ścisłości: odpust można będzie uzyskać biorąc udział w liturgii podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio De Janeiro - osobiście albo za pośrednictwem mediów, które będą tę liturgię transmitować, czyli telewizji, radia lub internetu.
Koniecznym warunkiem jest przystąpienie do spowiedzi, przyjęcie Komunii oraz modlitwa w intencji Papieża (nb. nie za Papieża, ale w tych intencjach, w których aktualnie się Papież modli). Ponadto należy wypełnić jedno z tzw. dzieł obdarzonych odpustem (należy do nich np. lektura Biblii, wspólne odmówienie różańca przez rodzinę, udział w Drodze Krzyżowej).
No a skoro wszystkie "formalności" zaczynają się od spowiedzi, to chrześcijanin musi mieć świadomość, że bez autentycznego żalu za grzechy i postanowienia poprawy cała reszta tak czy owak pozostanie farsą... I może oceniajmy rzecz całą, pamiętając o tym istotnym szczególe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę, powiedzcie, że to żart.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.