Facebook Google+ Twitter

Chcesz uzyskać odpust? Śledź Twittera papieża Franciszka!

Kojarzony z konserwatyzmem i skostniałymi strukturami Watykan, oferuje odpusty dla wszystkich osób, które zaczną śledzić wpisy papieża Franciszka na jego twitterowym koncie. Brzmi nieprawdopodobnie? Dowiedz się, jak to działa!

 / Fot. Casa RosadaChcesz odpustu - musisz w niego wierzyć

Watykan gwarantuje, że owe odpusty zmniejszą czas, jaki spędzi w czyśćcu grzeszny wierny. Kiedyś panował zwyczaj sprzedawania odpustów za pieniądze, dziś Kościół zamierza postawić na najnowsze narzędzia internetowej komunikacji. Watykan podkreśla jednak, iż o taką formę rozgrzeszenia nie będzie łatwo. Zgodnie ze starym zwyczajem, należy w nie wierzyć.

Według arcybiskupa Claudio Marii Cellego, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. komunikacji społecznej, nie uzyskasz odpuszczenia grzechów, tak jak dostajesz kawę z automatu.

Pokuta i skrucha kluczem do sukcesu

Odpust zapewnia również wspięcie się po Świętych Schodach w Rzymie, które odejmie nam 7 lat spędzonych w czyśćcu oraz pojawienie się na Światowym Dniu Młodzieży Katolickiej. Na Twitterze należy pokutować i być skruszonym - wówczas szanse na uzyskanie odpustu są wysokie.

Oprócz konta papieża Franciszka na Twitterze, Watykan uruchomił również swój profil na Facebooku oraz portal informacyjny obsługiwany przez aplikację na smartfony.


Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

znalazłem , ale to jakaś lipa jest Papież w ogóle nie tweetuje :> Chyba, że nie ten profil, czy autor posiada link do konta Papieża? :> Panie Hadrianie narazie pododawałem same modelki VS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodaj przy okazji Baracka Obamę, Donalda Tuska, Kim Jong Una i Jezusa Chrystusa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a niedawno założyłem twittera :D zaraz poszukam Papieża i dodam do obserwowanych ahahah :DD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ha, ja też nie do końca rozumiem. Claudio Maria Celli, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Komunikacji Społecznej, tak się wyraził:
"Nie możecie uzyskać odpust tak, jak dostać kawę z automatu. Nie wystarczy obejrzeć w internecie czy śledzić papieża Franciszka z pomocą live streamingu na iPadzie. Tak samo podłączenie do Pope2You.net nie jest wystarczające. Są to tylko urządzenia. Liczą się Tweety lub zdjęcia, które papież wyśle ​​z Brazylii z Światowych Dni Młodzieży, żeby stworzyć prawdziwe duchowe owoce w sercu człowieka."
Dla mnie to trochę niespójne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To co w tym ma wspólnego Twitter czy Facebook, bo nie bardzo rozumiem... Nie wyobrażam sobie transmisji liturgii (jakkolwiek idiotycznie to nie brzmi) za ich pośrednictwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Hadrian Komiński
Trochę to Autor uprościł.
Gwoli ścisłości: odpust można będzie uzyskać biorąc udział w liturgii podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio De Janeiro - osobiście albo za pośrednictwem mediów, które będą tę liturgię transmitować, czyli telewizji, radia lub internetu.
Koniecznym warunkiem jest przystąpienie do spowiedzi, przyjęcie Komunii oraz modlitwa w intencji Papieża (nb. nie za Papieża, ale w tych intencjach, w których aktualnie się Papież modli). Ponadto należy wypełnić jedno z tzw. dzieł obdarzonych odpustem (należy do nich np. lektura Biblii, wspólne odmówienie różańca przez rodzinę, udział w Drodze Krzyżowej).
No a skoro wszystkie "formalności" zaczynają się od spowiedzi, to chrześcijanin musi mieć świadomość, że bez autentycznego żalu za grzechy i postanowienia poprawy cała reszta tak czy owak pozostanie farsą... I może oceniajmy rzecz całą, pamiętając o tym istotnym szczególe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę, powiedzcie, że to żart.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.