Facebook Google+ Twitter

Chcesz widzieć jak powstaje druga linia metra? Obejrzyj relację z kamer

Serwis TVN Warszawa umożliwi warszawiakom (i nie tylko) podglądanie prac przy budowie drugiej linii metra warszawskiego. Póki co zainstalowano 5 kamer, ale z czasem ma ich być więcej.

Stacja Wierzbno; pierwsza nitka warszawskiego metra / Fot. Kiclaw, domena publicznaTVN Warszawa donosi, że każdy może teraz zobaczyć postęp prac przy budowie drugiej linii metra. Obecnie, kamery są zainstalowane nad Dworcem Wileńskim, Rondem Daszyńskiego, Rondem ONZ, stacją Powiśle oraz stacją Stadion. Widok z kamer dostępny jest na stronie budowametra.pl

Jest jednak pewien szkopuł - nie ma możliwości śledzenia pracy na żywo. Obraz jest bowiem aktualizowany raz na kwadrans. Ponadto nie widać zbyt wiele, przez jesienno-zimową pogodę.

Zdaniem TVN Warszawa, największe wrażenie robi widok z placu budowy przy Rondzie Daszyńskiego. Rzeczywiście - jest tam bowiem gotowy już strop stacji, a widać także elementy tarczy TBM, która będzie drążyć tunel.

Wspomniane TBM-y zostaną użyte na wiosnę. Od kwietnia zaczną się prace mające na celu wydrążenie tunelu metra na odcinku północnym. Miesiąc później drugi TBM skierowany zostanie do odcinka przy stacji Świętokrzyska. Trzecie urządzenie będzie drążyło tunel od Powiśla do dworca Wileńskiego.

Planowany koniec budowy centralnego odcinka II linii metra to koniec 2013. Już teraz mówi się, że będzie o to trudno - wszystko przez problemy już na starcie działań, gdy budowlańcy nie otrzymali w porę wszystkich pozwoleń na rozpoczęcie budowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

konet
  • konet
  • 13.01.2012 09:51

Autor mógłby mieć chęć sprawdzenia tego co pisze, bo pisze absolutne bzdury. TVNWarszawa ma obraz co 15 minut, bo tak sobie to ustawił, ale kamery zamontował wykonawca i na stronie budowametra.pl jest teraz 13 kamer odświeżanych co 15 sek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem kto wpadł na taki "super" pomysł z tymi kamerami. Po co komu obraz z kamery co 15 min. Lepszym rozwiązaniem byłoby zrobić przesyłanie strumienia video na żywo, albo takie coś jak: http://metro-daszynskiego.pl/video.php

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.