Facebook Google+ Twitter

Chcesz zabić karpia na święta? Nie w Łodzi!

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-12-22 08:16

Łódź może stać się pierwszym miastem w Polsce, w którym nie będzie wolno sprzedawać żywych karpi. Domagają się tego obrońcy praw zwierząt.

 / Fot. Express Ilustrowany- Mamy już dość przyglądania się, jak na targowiskach krew leje się strumieniami, bo sprzedawcy tłuką karpie młotkami na oczach klientów. To przecież barbarzyństwo - twierdzi Ewa Nawalny, wiceprezes Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. - Dlatego postanowiłam wystąpić do Rady Miejskiej z zapytaniem, czy mogłaby zająć się tą sprawą na sesji. Chcemy, aby Łódź była pierwszym miastem w Polsce, które wprowadzi zakaz sprzedaży żywych karpi!

Zdaniem Ewy Nawalny nieludzkie jest także wkładane żywych ryb do foliowych worków i wręczanie ich klientom. Ci spokojnie kontynuują zakupy, a ryba dusi się w potwornych męczarniach.

Sprzedawcy na rynkach takich rozterek nie mają. W sobotę na Górniaku na prośbę klientów zabili setki ryb. Specjalnie się z tym nie kryli. Jedna z ekspedientek tak długo uderzała karpia młotkiem po głowie, że przy kolejnym ciosie uniosła narzędzie razem z przyklejoną do niego rybą! Wszystko działo się w głównej alejce rynku.

Jednak nie wszyscy podzielają oburzenie ekologów. - Potrawy z karpia to część polskiej tradycji i tylko, gdy sprzedawca zabija rybę przy mnie mam pewność, że jest ona świeża - denerwuje się Beata Wasilewska, która robiła zakupy na Górniaku. - Karp to ryba hodowlana, która rośnie wyłącznie po to, aby trafić na stół. Przecież do jej zjedzenia nikt nikogo nie zmusza.

Ustawy o ochronie zwierząt obowiązujące w Polsce mówią, że każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania. Natomiast nieuzasadnione lub niehumanitarne ich zabijanie oraz znęcanie się nad nimi jest zabronione. (lb)

Czytaj i oglądaj też materiał "Karp często budzi się w trakcie odcinania głowy" oraz
oglądaj sondę co o tym sądzą kupujący karpia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.