Facebook Google+ Twitter

Chcesz zaciągnąć świąteczny kredyt? Uważaj, żebyś nie zbankrutował!

W telewizji, w radiu, na ulicach - wszędzie widzimy reklamy świątecznych kredytów. Banki kuszą nas promocjami i łatwością uzyskania pożyczki gotówkowej, a Urząd Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega: zanim podpiszecie umowę, zapoznajcie się z parametrami kredytu, ponieważ nadmierne zadłużenie może być przyczyną wykluczenia finansowego.

Siedziba banku w Katowicach. Licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 / Fot. Jan MehlichUrząd Komisji Nadzoru Finansowego radzi, by rozważając zaciągnięcie kredytu na świąteczne wydatki, zwrócić uwagę na wysokość raty oraz zapoznać się z parametrami kredytu. Wysokość miesięcznej raty nie powinna przekraczać połowy zarobków.

UKNF przestrzega także, że pożyczki gotówkowe mogą być droższe niż inne rodzaje kredytów. Banki mają obowiązek informowania klientów o wysokości rzeczywistej rocznej stopy procentowej, na którą składają się: koszt kredytu wyrażony w procentach, odsetki, prowizje i koszty ubezpieczenia spłaty kredytu na wypadek bezrobocia, choroby, inwalidztwa, śmierci.Choinka, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 / Fot. Lotus Head, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Christmas_tree_sxc_hu.jpg&filetimestamp=20041224093439

- Im dłuższy okres kredytowania, tym większa suma odsetek; niska rata nie zawsze jest korzystna, bo wydłużony okres kredytowania podwyższa koszty kredytu - zauważa urząd.

UKNF informuje, że kredyty gotówkowe i związane z kartami kredytowymi, mają najniższą jakość wśród kredytów udzielanych gospodarstwom domowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ola
  • Ola
  • 27.12.2010 10:47

Ogólnie karta kredytowa jest na pewno bardziej korzystniejsza niz taki szybki okazjonalny kredyt ale oczywiście pod warunkiem, ze znajdziemy ofertę z długim terminem spłaty!

Komentarz został ukrytyrozwiń
wodniczka
  • wodniczka
  • 23.12.2010 08:57

przed swietami to chyba lepiej pomyslec o karcie kredytowej, jak poszukamy dobrego banku z dlugim okresem splaty, to jakos to oddamy w styczniu unikajac odesetek

Komentarz został ukrytyrozwiń
cdn
  • cdn
  • 18.12.2010 19:43

Tak naprawdę to są święta brzucha. Makowiec, bigos, kluski z makiem, kiełbasa, kotlet schabowy, piwo itd, itd. Ale w święta brakuje Jezusa. Fakt, śpiewa się kolędy. Często pod wplywem alkocholu głośniej i częściej. O co chodzi? Czy na tym polega bycie chrześcijaninem? Jezus by zapewne wolał, żeby ludzie zamiast świętować jego urodziny, stosowali w codziennym życiu zasady, które podał. I tu mamy kolejny problem. Chrześcijanie nie znają Biblii, więc nie znają zasad. Bo gdyby znali wiedzieliby, że Jazus ani razu nie obchodził swoich urodzin. Jego pierwsi uczniowie też nie obchodzili jego urodzin. Zwyczaj ten był praktyką pogan. Jak podaje New Catholik Encyklopedia: "Data narodzin Chrystusa jest nieznana. W ewangeliach nie podano dnia, ani miesiąca"(1967, t.3 s. 656).Zasadą, której uczył Jezus, było mówienie prawdy. A tu proszę, zakłamanie.
Jeszcze jedna sprawa. Ewangelia Łukasza podaje, że gdy Jezus się rodził, w krainie tej byli pasterze ze stadani przebywający nocą na polu.Wniosek: Jezus nie narodził się w grudniu! Kto w zimę wypasa owce nocą przebywając w polu? To nie była zima. Kler wmawia nam datę grudniową, ale to nie jest prawda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat do rozwinięcia. Konkretny przykład. z życia wzięty i wyliczenie szczegółowe..
PRAKTYKANT do pisania marsz!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.