Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5125 miejsce

Chcesz zarobić 10 tys. na miesiąc? Zobacz, jakie zawody to gwarantują

Szybki rozwój nowych technologii powoduje pojawianie się na rynku pracy nowych zawodów. Szczególnie poszukiwani są moderatorzy treści internetowych."Świeżymi" zajęciami są również copywriter SMS-ów czy tester destynacji.

creative commons 3.0 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Praca_%28dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87_cz%C5%82owieka%29Można zaryzykować stwierdzenie, że obecnie na świecie ma miejsce swoisty "wyścig zbrojeń" w dziedzinie nowych technologii. W przeciwieństwie do znanego z historii zjawiska zbrojenia się państw, dzisiejszy proces ma nieporównywalnie lepsze skutki dla ludzi. Przede wszystkim jak "grzyby po deszczu" powstają nowe zawody. Moderator dyskusji na forach internetowych, copywriter SMS-ów, tester destynacji, to nazwy tylko kilku zawodów, o których jeszcze rok czy dwa lata temu niemal nikt nie słyszał. "Jak wynika z badań serwisu Pracuj.pl w 2008 roku w portalach pośrednictwa pracy pojawiło się zaledwie dziesięć ofert dla takich specjalistów" - czytamy na dziennik.pl.

Szybki rozwój internetu, a szczególnie forów i portali społecznościowych spowodował wzrost zapotrzebowania na twórców pochlebnych opinii, którzy w sieci zachwalają produkty lub usługi różnych firm. Oczywiście są one moderowane w taki sposób, aby odbiorcy nie zorientowali się, że są one sponsorowane. Początkujący w tym zawodzie mogą liczyć na pensję w granicach 1,5 tys. zł netto miesięcznie, podczas gdy doświadczeni "w boju" potrafią zarobić nawet 10 tys. zł miesięcznie. Warto dodać, że moderatorzy najczęściej pracują w domu i mają nienormowany czas pracy.

Równie szybko jak internet nowe zawody kreuje telefonia komórkowa. Ostatnią profesją z tej dziedziny jaka pojawiła się na rynku pracy jest copywriter SMS-ów. Do obowiązków takiej osoby należy wymyślanie i wysyłanie do klientów wiadomości zachęcających do udziału w różnego rodzaju konkursach, grach czy promocjach. Zarobki tej grupy pracowników są różne i zależą głównie od inwencji i zaangażowania. Górna granica zarobkowa to 8 tys. zł netto miesięcznie.

Coraz więcej jest również ofert pracy dla nietypowych zajęć takich jak tester destynacji dla biura podróży. Jego zadanie to podróżowanie po całym świecie na koszt firmy i umieszczanie w internecie swoich opinii o hotelach, restauracjach, wypożyczalniach samochodów czy lokalnych zwyczajach. Słońce, plaża, zimne drinki, a do tego pensja 3 tys. złotych na rękę i zwrot kosztów, np. za wynajęcie auta.

Firmy coraz więcej inwestują w marketing i reklamę w sieci, ponieważ wśród Polaków wyraźnie spada zaufanie do tradycyjnej reklamy telewizyjnej. Jak podaje instytut ARC Rynek i Opinia, już tylko 37 proc. Polaków gotowych jest kupować towary promowane w tv- to o 7 proc. mniej niż jeszcze rok temu. Z kolei opiniom o produktach, które można znaleźć w internecie, ufa dziś ponad 60 proc. respondentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.