Facebook Google+ Twitter

Chcesz, żeby list doszedł na święta? Idź na pocztę już dziś

Poczta Polska podała na swojej stronie terminy, które pomogą nam w kalkulacji, kiedy powinniśmy wysłać listy i paczki, aby dotarły na Boże Narodzenie.

skrzynka pocztowa / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Poczta.jpgWedług ściągawki, zwykłe listy nie dojdą na czas do Wielkiej Brytanii, jeśli nie wyślemy ich w ten weekend. Do 13 grudnia powinniśmy wysłać paczki, natomiast listy priorytetowe do 21 grudnia.

Najwięcej czasu mamy w przypadku wysyłania przesyłek do Estonii - 16 grudnia jest ostatnim dniem nadania paczki, a 21 grudnia listu, zarówno priorytetowego, jak i zwykłego.

Do Stanów Zjednoczonych zwykłe paczki powinniśmy wysyłać już dziś, priorytetowe do 15 grudnia, kurierem do 20 grudnia. Jeśli chodzi o listy obowiązują terminy - 10 grudnia dla zwykłego i 17 dla priorytetu.

Do Chin najpóźniej 13 grudnia trzeba wysłać list zwykły, a do 15 priorytetowy. Po przekroczeniu tych terminów możemy aż do 22 grudnia korzystać z przesyłki kurierskiej i mieć pewność, że nasza paczka dojdzie do adresata przed świętami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dzisiaj wysłałam list o wadze 1 kg - polecony, do Niemiec. Zobaczymy kiedy odbierze go adresat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.