Facebook Google+ Twitter

Chcesz znać prywatny adres premiera? Wytocz mu proces

Jak się okazuje zdobycie adresu domowego premiera, tajnego agenta czy szefa policji wcale nie jest takie trudne. Wystarczy znać imię i nazwisko takiej osoby oraz wytoczyć jej proces cywilny.

MSWIA http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Gmach_MSWiA.jpg&filetimestamp=20111130093338 / Fot. Lukasz2, CC BY-SA 3.0Przebieg pozyskiwania danych wygląda następująco - gdy już wytoczymy proces, musimy za pośrednictwem adwokata, złożyć wniosek do Centrum Personalizacji Dokumentów w MSW, które zajmuje się udostępnianiem danych z Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności i gotowe. CPD nie sprawdza tego, jaką funkcję pełni osoba, której wniosek dotyczy i bez problemu udostępnia dane.

Wszystkiemu winna jest ustawa o ewidencji ludności, która nie przewiduje możliwości wpisywania do systemu informacji o funkcji, którą dana osoba pełni. Nie ma też znaczenia czy adres danej osoby jest zastrzeżony. Zatem w zasadzie każdy może mieć dostęp do osobistych danych nie tylko polityków, ale np. policjantów pracujących pod przykryciem.

Sprawą zainteresował się kilka lat temu Grzegorz Schetyna, który wysłał pismo do ministra sprawiedliwości z prośbą o zmianę ustawy. Jednak jego wniosek został odrzucony. Jak informuje gazeta.pl problemem ma zająć się szef MSW Jacek Cichocki oraz minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

led
  • led
  • 13.12.2011 07:49

@Anna Gacek
tutaj już od dawna można zaobserwować kółko wzajemnej adoracji, podniecają się byle wpisem a na deser serwują sobie konkursy itp. ot taki sposób na dowartościowanie się w swoim społeczeństwie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Gacek
  • Anna Gacek
  • 12.12.2011 20:06

http://bit.ly/sOnRyj
rozumiem ze dziennikarstwo obywatelskie polega na kopiowaniu pomysłów a nawet tekstów, czy ich fragmentow... brawo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.