Facebook Google+ Twitter

Chcesz zobaczyć stacje II linii metra? Miasto otwiera je dla zwiedzających

W sobotę, 21 września, będzie można zobaczyć dwie stacje budowanej II linii metra: Rondo ONZ i Stadion Narodowy. Wycieczka do podziemnego miasta jest jedną z atrakcji tegorocznych Dni Transportu Publicznego.

 / Fot. Adamon "To, co najciekawsze na budowie metra, dzieje się pod ziemią i warszawiacy tego nie widzą" - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. "Stacje Stadion Narodowy i Rondo ONZ to budowy najbardziej zaawansowane i widać tam ogrom całej inwestycji. Cieszę się, że jesteśmy na tym etapie robót, że możemy pokazać niemal gotowe stacje" - dodała.

Wycieczka do podziemnego miasta

Dwie stacje będą otwarte dla zwiedzających w godzinach 9-18. Goście będą poruszali się w 30-osobowych grupach. Każdą grupę będzie oprowadzał przewodnik, który w specjalnie przygotowanych punktach widokowych opowie o budowie podziemnej kolejki.

Na stacji Rondo ONZ zwiedzający przejdą korytarzami pod rondem i zejdą na peron pasażerski, zobaczą strop eliptyczny i tunele, którymi będą jeździły nowe pociągi Inspiro. Z kolei na stacji Stadion Narodowy wycieczki przejdą antresolą na pierwszym podziemnym poziomie stacji i obejrzą niezwykłe, przypominające potężne drzewa, słupy podtrzymujące strop. Ciekawostką na pewno będzie peron przygotowany do rozbudowy sieci metra w kierunku Gocławia.

Atrakcyjny punkt informacyjny

Wszystkich zainteresowanych,Urząd Miasta zaprasza do punktu informacyjnego budowy centralnego odcinka II linii metra przy ul. Marszałkowskiej 105, w okolicy skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. W godzinach 11 do 17 czekają na nas niezapomniane atrakcje. Będziemy mogli zobaczyć zdjęcia z placów budowy II linii metra, poznać technologię drążenia tuneli, a także obejrzeć z bliska model tarczy TBM. Wyświetlane będą również filmy z tras wycieczek po budowanych stacjach Rondo ONZ oraz Stadion Narodowy. Obecny będzie tłumacz języka migowego.

Metro przyjazne dzieciom

Urząd Miasta przygotował również atrakcje dla najmłodszych. Dzieciaki będą mogły wziąć udziału w warsztatach plastyczno-technicznych, zajęciach interaktywnych oraz konkursach.

Zasady uczestnictwa

"W wycieczkach na budowę stacji metra mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie. Nie powinny w nich brać udział także osoby o ograniczonej zdolności do poruszania się. Zwiedzający nie mogą być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających" - czytamy na metro.waw.pl

Uczestnik zwiedzania powinien wyposażyć się w buty traperskie oraz długie spodnie. W innym wypadku nie będzie mógł wejść na plan budowy. Kask ochronny oraz kamizelkę odblaskową zwiedzający otrzymają na miejscu.

Liczba zwiedzających była ograniczona. Tylko pierwszych 600 osób, które zarejestrowały się na metro.waw.pl skorzysta z wycieczki.

Darmowa komunikacja

W niedzielę, w ramach Dni Transportu Publicznego oraz obchodzonego 22 września Europejskiego Dnia Bez Samochodu korzystanie z komunikacji miejskiej oraz 12 parkingów "Parkuj i Jedź" będzie bezpłatne. Będziemy mogli bez kasowania biletów podróżować autobusami, tramwajami, metrem oraz pociągami SKM.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wzruszenie zapiera mi dech, że w końcu HGW angażuje się w obronę własnego wizerunku. Powinna też zorganizować wycieczkę na stadion TVN któremu podaarowała 400 milionów.
Znacznie wcześniej zrobiła, wbrew obietnicom wyborczym, inną rurę pod Wisłą - toczącą ścieki do Czajki na Pradze. Za jedyne 1,5 miliarda. Była to konieczność, bo gdzieś się zapodziały działki na zachodnią oczyszczalnię ścieków.
Oczywiście metro pod Wisła to też konieczność, wg HGW. Szkoda, że będzie generować ogromne koszty w przyszłości przy jego rozbudowie i przy użytkowaniu.
HGW jest zdania, że zdecydowanie wygodniej jest zrobić mniej za te same pieniądze, niż zrobbić więcej. Można jeszcze zamontować złote klamki, ale w ramach racjonalizacji, zrezygnować ze wszystkich drzwi. Dziś w kasie miasta nie ma już pieniędzy na kontynuowanie II linii metra, poza dokończeniem samych rur. HGW powinna zainstalować na placu budowy kasy i sprzedawać bilety wstępu, choćby po 5 złotych, by choć mieć na prąd do pomp usuwających wodę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.