Facebook Google+ Twitter

Chcesz zostać e-wolontariuszem? To proste!

12 września 2011 roku to dzień e-wolontariatu koordynowany przez Fundację Dobra Sieć. Zorganizowany został w Pawilonie Europejskiego Roku Wolontariatu na placu Defilad w Warszawie. Dowiedz się, na czym polega e-wolontariat i jak można pomagać przez internet!

Od 1 do 14 września w godz. 10-20 można przyjść do Pawilonu ERW umieszczonego przy wejściu do Pałacu Kultury i Nauki, od strony ulicy Marszałkowskiej. Wstęp jest wolny. Jeśli nie udało Ci się przybyć dzisiaj, przyjdź do pawilonu jutro lub pojutrze. Będą to ostatnie dni akcji, poświęcone wolontariatu sportowemu.

Chcesz zostać e-wolontariuszem? Wypełnij formularz na stronie
Serwis Moje Stypendium
Fundacja Dobra Sieć na Facebooku
E-wolontariat naukowy
Spot Europejskiego Roku Wolontariatu 2011


Jak przypomniała rzeczniczka Pawilonu Europejskiego Roku Wolontariatu, Magdalena Fijołek, w radiu TOK FM, idea promocji dni wolontariatu w ramach ERW Tour 2011 realizowana była w Dublinie, aktualnie odbywa się w Warszawie, a następnie wyrusza prosto do Helsinek.

Czym jest e-wolontariat?
E-wolontariat to wolontariat wirtualny, który przynosi wiele korzyści w realnym świecie. Nie jest on jedynie działaniem odtwórczym, ale też takim, który nas rozwija i ulepsza wewnętrznie. To dobre rozwiązanie dla osób zajętych, ograniczonych czasowo, niepełnosprawnych, matek i ojców przebywających w domu z dziećmi, jak również wszystkich, którzy chcą nieść pomoc innym drogą internetu.

Jak pisze Maria Wijas z Fundacji Moje Stypendium, na stronie e-wolontariat.pl, formy dotychczasowej działalności e-wolontariackiej to, m.in: prowadzenie blogów, administrowanie forami i stronami www, wykonywanie tłumaczeń i edycja tekstów, fundraising (proces pozyskiwania funduszy - przyp. red.) , poszukiwanie materiałów w Sieci, usługi prawne, poradnictwo i samopomoc, tworzenie materiałów graficznych i wideo, uczenie języków czy działania promocyjne w Internecie (tzw. viral marketing – marketing wirusowy).

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.