Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10923 miejsce

Chcesz zostać Harrym Potterem? To możliwe. W zamku Czocha na Dolnym Śląsku powstała szkoła magii i czarodziejstwa

W dolnośląskim zamku Czocha powstała szkoła dla czarodziejów wzorowana na Hogwarcie, znanym z serii książek "Harry Potter" autorstwa J.K. Rowling. Szkoła to LARP, czyli rodzaj gry, podczas której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść. W magicznych zajęciach mogą wziąć udział wszyscy chętni, wystarczy wcześniej się zgłosić. Kolejna edycja imprezy rozpocznie się 9 kwietnia 2015 roku.

 / Fot. youtube/screenPierwsza edycja LARP-a (live action role-playing) odbyła się w listopadzie. Do zamku Czocha zjechało 190 osób z 11 krajów. Uczestnicy zabawy mogli wcielić się w ulubione postaci z serii książek o Harrym Potterze. Mieli również odpowiednie kostiumy: długie szaty i rekwizyty, takie jak magiczne różdżki, ptasie pióra zamiast długopisów, czy niezbędne książki. Wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

"Zamek był przygotowany tak, by odpowiadał światu znanemu z książek" - zapewnia Jarosław Kuczyński z Zamku Czocha w rozmowie z tvn24.pl.

Zobacz także: Rowling opublikuje 12 opowiadań ze świata Harry'ego Pottera. Pierwsze ukaże się 12 grudnia

Wszyscy, podobnie jak bohaterowie w książkach Rowling, są przyjmowani do czarodziejskich domów, uczestniczą w podobnych zajęciach, mogą także zagrać w Quidditcha czy napić się kremowego piwa.

Projekt "College of Wizardry" powstał z inicjatywy wolontariuszy z Polski i Danii. Kolejna edycja imprezy rozpocznie się 9 kwietnia 2015 roku i potrwa 4 dni. Udział w wydarzeniu kosztuje 280 euro.

Szczegółowe informacje znajdziecie na cowlarp.com.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.