Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14803 miejsce

Chcesz zostać radnym? Idź na... kurs!

Stowarzyszenie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Instytut Aurea Libertas organizują kurs, przygotowujący kandydatów do startu w wyborach do Rady Miasta Krakowa i Rad Dzielnic.

Projekt Akademia Samorządności skierowany jest do osób, które nie są związane z żadną partią polityczną, wyznają konserwatywne poglądy oraz zaangażowane w działalność społeczną. W jego program wchodzić będzie cykl wykładów i szkoleń, które mają przygotować do kandydatury w wyrobach do Rad Dzielnic i Rady Miasta Krakowa.

Chętni mogą zgłaszać się od 18 września do 13 października za pomocą formularza rejestracyjnego na stronie projektu. Po przejściu rozmowy kwalifikacyjnej wybrana trzydziestka uczestników będzie miała możliwość uczęszczać na cosobotnie zajęcia z zakresu m. in. ustroju administracyjnego Krakowa, gospodarki przestrzennej czy też kontaktu z mediami. Dodatkowo planowane są spotkania z gośćmi specjalnymi - m.in. Piotrem Zarembą, dr Barbarą Fedyszak-Radziejowską czy też Maciejem Łopińskim.

Warto zauważyć, iż w skali kraju jest to pierwszy tego typu projekt, z którego mogą skorzystać ludzie niezwiązani politycznie z żadną opcją.

Więcej informacji na stronie Aktywacji Samorządności.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.