Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26125 miejsce

Chciał mieć Zdzisław zysk na ludzkiej biedzie

Zdzisław Z. wpadł na gorącym uczynku - handlu produktami żywnościowymi przeznaczonymi dla biednych mieszkańców naszego powiatu. Mężczyzna wpadł dzięki dziennikarskiej prowokacji, którą opisuje "Gazeta Olsztyńska".

Policjanci zabezpieczają towar, który Zdzisław Z. przywiózł do restauracji. / Fot. Edyta Danilczuk (Gazeta Olsztyńska)Do lokalnej redakcji "Kuriera Mrągowskiego" (tygodnik "Gazety Olsztyńskiej") zgłosił się zbulwersowany mrągowski restaurator Alfredo Conte. Poinformował dziennikarzy, że prezes Stowarzyszenia "Mrągowska Rodzina" Zdzisław Z. zaoferował mu sprzedaż produktów żywnościowych, które stowarzyszenie otrzymało z Banku Żywności w ramach programu UE PEAD. Po to by rozdawać najuboższym. Każdy produkt oznaczony jest etykietą „Pomoc UE – nie na sprzedaż”. Od tej pory dziennikarze nagrywali rozmowy restauratora ze Zdzisławem Z. Finał transakcji został sfilmowany przez reporterów Polsatu.

Dziennikarska prowokacja

- Poniedziałek, godzina 18. Pod plebanię kościoła Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie, gdzie mieści się magazyn żywnościowy Stowarzyszenia "Mrągowska Rodzina" podjeżdża samochód Alfredo Conte, kierownika restauracji „Roma”. Alfredo Conte ma otrzymać od prezesa Stowarzyszenia Mrągowska Rodzina darmowe produkty żywnościowe, za które ma zapłacić. (...) Pod magazyn razem z Alfredo Conte przyjechali dziennikarze telewizji Polsat. W samochodzie ukryli kamery, a Alfredowi pod bluzkę przypięli mikrofon. Zdzisław Z. zapakował towar i wspólnie z Alfredo pojechał do restauracji. Tam miało odbyć się także przekazanie pieniędzy. Gdy mężczyźni podjechali pod lokal i otworzyli bagażnik pełen produktów spożywczych, z ukrycia wyskoczyli dziennikarze. Zdzisław Zysk zaskoczony był prowokacją. Nie potrafił wytłumaczyć zajścia. Na pytania odpowiadał mętnie i bez zrozumienia, aż w końcu uciekł w głąb miasta - opisuje akcję Paweł Krasowski, dziennikarz Kuriera Mrągowskiego.

Wpadł drugi raz

O prowokacji powiadomieni byli policjanci, którzy pojawili się na miejscu i zabezpieczyli produkty żywnościowe. Przesłuchano także dziennikarzy, oraz mrągowskiego restauratora. Dowodem będą także zdjęcia, zapisy rozmów oraz nakręcone przez dziennikarzy Polsatu ujęcia. Przewodniczący Stowarzyszenia „Mrągowska Rodzina” Zdzisław Z. już w maju podejrzewany był o handel darmową żywnością. Jedna z mieszkanek Mrągowa sfilmowała moment, w którym żądał od niej pieniędzy za paczkę żywnościową. Pisaliśmy o tym tutaj. Wtedy jednak prokuratura umorzyła postępowanie z powodu... niskiej szkodliwości czynu. Teraz śledczy zapowiedzieli, że do umorzonej wcześniej sprawy powrócą na nowo.

Zapisy audio rozmów oraz zdjęcia zobaczyć można na stronie portalu wm.pl

Emisje materiał reporterów Polsatu zaplanowano na poniedziałek (15 września) w programie Interwencja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dla zainteresowanych podaje link do materiału Polsatu: http://interwencja.interia.pl/news?inf=1178910

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ci hiena przebrzydła. Obwiesić dziada!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.