Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16085 miejsce

Chciałam zostać policjantką w Warszawie...

"Zmień mundurek", "Zmień blachę" to hasła mające zachęcić do służby w policji. Komenda Stołeczna Policji postanowiła działać, bo w samej tylko Warszawie brakuje około tysiąca policjantów.

logo Komendy Stołecznej Policji / Fot. screenPostanowiłam sprawdzić czy ja też mam szansę na pracę w policji, no i czy spełniam warunki. Pojechałam do Sekcji ds. Doboru KSP przy Al. Solidarności 126 w Warszawie. Zamiast długiej kolejki osób zafascynowanych pracą w policji na korytarzu zobaczyłam... jednego kandydata. Czekał na kolejny etap rekrutacji i poskarżył się na to, że proces rekrutacyjny trwa długo, że dużo osób oblewa testy sprawnościowe, a komisja lekarska jest bardzo wymagająca.

Jak się dowiedziałam na miejscu każdy ubiegający się o pracę musi złożyć odpowiednie dokumenty, jeśli zostanie zakwalifikowany po około 2 tygodniach dostaje odpowiedź z podanymi terminami badań psychologicznych i medycznych oraz testów sprawnościowych.

Nadal relatywnie niskie zarobki i marne warunki pracy sprawiają, że praca w policji nie jest czymś pożądanym i atrakcyjnym dla młodych ludzi. Organizatorzy akcji chcą jednak przyciągnąć absolwentów szkół, osoby z wyższym wykształceniem i znające języki. - Nasza akcja jest kierowana do wszystkich, także tych pracujących przy sklepowej kasie czy na budowie, do tych, którzy mogliby więcej zarobić i mieć stałą pracę - zaznacza
kom. Marcin Szyndler, rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji. - Akcja będzie trwała dopóki nie zostanie osiągnięte maksymalne zatrudnienie.

- Największym atutem służby w policji jest to, że praca jest stała - dodaje kom. Szyndler. - Nasi pracownicy nie mają problemu np. z wzięciem kredytu mieszkaniowego. Poza tym każdy policjant ma możliwość awansu, może zarobić dodatkowe pieniądze bądź za wysługę lat, bądź za awans na wyższe stanowisko. Kusząco brzmi także możliwość przejścia na emeryturę już po 15 latach.

Za miesiąc kolejny etap akcji rekrutacyjno-zachęcającej. Podczas Święta Policji (25-27 lipca) na sobotnim festynie będzie można porozmawiać z pracującymi nie tylko w mundurze. Na tych, którzy pomyślnie przejdą rekrutację czekają miejsca w komendach rejonowych oraz powiatowych policji. Co ciekawe kandydaci mogą sami wskazać miejsce, gdzie chcieliby pracować. Na początku ich pensja będzie wynosiła ok. 1500 zł, a po skończeniu szkolenia podstawowego wzrośnie do 2 tys. zł netto. W ramach służby każdy policjant będzie mógł przejść szkolenia specjalistyczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

No tak mam znajomego, którego ludzie często pytają jak zostać policjantem, ale tak naprawdę w praktyce nie wielu z nich naprawdę zgłasza się na rekrutację.
http://www.zawodowe.com/Policjant_jak_zostac_20

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm...Ale właściwie zgłosiłaś się do pracy, co sugeruje tytuł, czy tylko dowiedziałaś o przebiegu rekrutacji? Bo gdybyś jednak wybrała pierwszą opcję, to mógłby powstać z tego niezły reportaż. A tak to w tekście nieco ubogo z danymi, np. pierwszy rok służby to patrole na ulicach, potem dopiero jest "specjalizacja" w konkretnej sekcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • M K
  • 26.06.2008 19:40

Pieniądze, nic więcej tylko tego brakuje dla mundurowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.